TOPlist

Apple Watch Ultra 2: tři dny na jeden zátah a extrémně zářivý displej

Apple Watch Ultra 2
  • Svítivost displeje se zvýšila na 3000 nitů oproti předchozím 2000 nitům
  • Lepší je také výdrž baterie, která nyní zvládne až 72 hodin provozu 
  • Uvnitř najdeme stejný čip S9 jako u klasického modelu  

Druhá generace odolných hodinek Apple Watch Ultra je tady. Přichází spolu s devátou generací klasického modelu Apple Watch a stejně jako další novinky od Applu se soustředí na udržitelnost a ekologii. 49mm tělo hodinek je nyní vyrobeno z 95 % z recyklovaného titanu, tvar se ale nijak nemění. Výroba je dle Applu uhlíkově neutrální.

Stejně jako u modelu Apple Watch 9 se můžeme těšit na čip S9, UWB čip pro lokalizaci nebo vylepšené měření srdečního tepu. Pro oba modely hodinek je společná také spolupráce se Siri, například pro zobrazení zdravotních údajů. Tato funkce má být k dispozici ještě ke konci roku. Displej má nyní vyšší svítivost 3000 nitů oproti původním 2 000 nitům.

Čip nyní obsahuje 5,6 miliardy tranzistorů, což je o 60 procent více oproti předchozím generacím. Zrychlilo se také zpracování úloh strojového učení, a to až dvojnásobně.

Přehled novinek na Apple Watch Ultra 2
Přehled klíčových novinek u Apple Watch Ultra 2

Watch Ultra 2 mají na jedno nabití vydržet 36 hodin běžného provozu, a dokonce 72 hodin při aktivovaném úsporném režimu. Brzy dorazí také nové gesto dvojitého spojeného palce a ukazováčku. Díky němu bude možné přijímat telefonní hovory nebo například spouštět časovač při vaření. Tato novinka bude součástí watchOS 10, který též přinese nové widgety, vylepšené funkce pro cyklisty nebo ciferník Modular Ultra.

Apple Watch Ultra 2
Alpský tah v olivové barvě hodinkám Apple Watch Ultra 2 sluší

Z hlediska odolnosti se bavíme o certifikaci IP6X proti prachu a zvládnout mají i ponoření až do hloubky 100 metrů. Dle výrobce probíhalo i testování dle vojenské normy MIL-STD-810H. Česká cena je nastavena na 22 990 korun a prodej začíná 22. září, předobjednávku ale můžete udělat už nyní. K dispozici je několik variant řemínků: Alpský tah (modrá, indigo, olivová), Trailový tah (oranžovo-béžová, zeleno-šedá, modro-černá) nebo Oceánský řemínek (modrá, oranžová).

Autor článku Adam Bělunek
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit na kole v bikeparcích a trailcentrech, nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a rád cestuji.

Kapitoly článku