Apple Watch Series 8 možná nabídnou funkci, kterou ocení především diabetici

Apple Watch Series 7 recenze nahled

Ačkoli se hodinky Apple Watch Series 7 ještě ani nestačily ohřát na pultech obchodů, už se čile spekuluje o jejich nástupci s předpokládaným označením Series 8. Ten by dle respektovaného webu DigiTimes měl dostat funkci, kterou už delší dobu vyhlíží především diabetici.

Apple údajně pracuje na neinvazivním senzoru pro měření hladiny cukru v krvi, který funguje na bázi infračervených vln o délce přes 1000 nm a fotodiodě, která naměřené úrovně krevního cukru interpretuje. Potřebnou technologii podle serveru NotebookCheck již připravují firmy Ennostar a Taiwan Asia Semiconductor. Senzor by také měl být schopen měřit srdeční tep a okysličení krve.

Apple Watch Series 7 013
Neinvazivní měření krevního cukru by pro diabetiky bylo velkým usnadněním života

Gigant z Cupertina uvažuje o nasazení technologie pro měření krevního cukru už od roku 2018, kdy podal první patenty týkající se tohoto tématu. Jestli to ale Apple zvládne už v hodinkách Watch Series 8, je značně nejisté. Vyvinout podobnou technologii je totiž jedna věc, ale splnit přísná kritéria certifikačních komisí úplně jiná.

Měření cukru v krvi pro chytré hodinky by diabetici uvítali

Pro diabetiky by chytré hodinky, které zvládnou nejen měřit aktuální stav cukru v krvi, ale na základě měření také vyhodnocovat trendy, byly obrovským usnadněním pro život. Toho jsou si vědomy také firmy Fitbit či Amazfit, jež již několikrát vyjádřily svůj zájem o nasazení podobné technologie v praxi.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku