Domů » Bleskovky » Apple Watch Series 8 možná nabídnou funkci, kterou ocení především diabetici

Apple Watch Series 8 možná nabídnou funkci, kterou ocení především diabetici

Ačkoli se hodinky Apple Watch Series 7 ještě ani nestačily ohřát na pultech obchodů, už se čile spekuluje o jejich nástupci s předpokládaným označením Series 8. Ten by dle respektovaného webu DigiTimes měl dostat funkci, kterou už delší dobu vyhlíží především diabetici.

Apple Watch Series 7 recenze nahled
Apple Watch disponují už nyní celou řadou senzorů

Apple údajně pracuje na neinvazivním senzoru pro měření hladiny cukru v krvi, který funguje na bázi infračervených vln o délce přes 1000 nm a fotodiodě, která naměřené úrovně krevního cukru interpretuje. Potřebnou technologii podle serveru NotebookCheck již připravují firmy Ennostar a Taiwan Asia Semiconductor. Senzor by také měl být schopen měřit srdeční tep a okysličení krve.

Apple Watch Series 7 013
Neinvazivní měření krevního cukru by pro diabetiky bylo velkým usnadněním života

Gigant z Cupertina uvažuje o nasazení technologie pro měření krevního cukru už od roku 2018, kdy podal první patenty týkající se tohoto tématu. Jestli to ale Apple zvládne už v hodinkách Watch Series 8, je značně nejisté. Vyvinout podobnou technologii je totiž jedna věc, ale splnit přísná kritéria certifikačních komisí úplně jiná.

Měření cukru v krvi pro chytré hodinky by diabetici uvítali

Pro diabetiky by chytré hodinky, které zvládnou nejen měřit aktuální stav cukru v krvi, ale na základě měření také vyhodnocovat trendy, byly obrovským usnadněním pro život. Toho jsou si vědomy také firmy Fitbit či Amazfit, jež již několikrát vyjádřily svůj zájem o nasazení podobné technologie v praxi.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

15 komentářů

 1. Padne zdravotnicky system napriec svetom,,,,,,vyplava na povrch obrovska pandemia ,,diabetes,,doteraz neodhalene pripady….

  • vies mi vysvetlit ako moze byt diabetes pandemiou? 🤔

  • @TomasSX1: Stejně jako “pandemie obezity.” O té jsi nemohl neslyšet.

  • Lenze ani to nie je pandemia (aj ked sa tak oznacuje). Na to aby obezita alebo diabetes boli pandemiou museli by byt infekcne, ako isto vieme, ani jedno z nich infekcne choroby nie su. Tu by som sa odkazoval na Mentyho koment o kusok nizsie.

 2. Neviem to vysvetlit,su tu vysoke čisla! Nediagnostikovanych… vyčkaj času…

  • Vieme ale, co pandemia znamena ano? Tak aj keby tie cisla boli neviem ako vysoke, nemoze byt rec o pandemii.

 3. Pandemie je 1200 nakažených/nemocnych na 100tisíc obyvatel.

  • A na tohle jsi přišel jak, prosím?

  • KRAJSKÁ HYGIENICKÁ STANICE. Dokonce je to 1600-1800 na 100tisíc.

  • Jirko, aby ti to s tím „dokonce“ dávalo smysl, muselo by to číslo být nižší než to, které si uvedl poprvé, že ano…

  • Tak hlavně tady chybí jedna klíčová věc – a to je incidence (kolik jeden nemocný nakazí dalších lidí). A ta je v případě cukrovky nula. Takže i kdyby jí měla půlka ČR, o pandemii se jednat nebude, protože ta jedna půlka nikdy nemůže nakazit tu druhou.

 4. 1) jak to bude přesné, páč veškerý senzory v hodinkách jedou na zednické míry ( tj cenťák sem, cenťák tam )
  2) většina těchto lékařských senzorů je sic schválena, ale výrobce jasně říká že se jimi nedá řídit…. takže vesměs viz bod jedna.

  Pořád to bude jen orientační měření.

  • Tak i EKG na Applu je FDA approved. Apple to nejsou cinani. Ty kdyz neco vypusti, tak to dava smysl.

  • Něco jsem si o měření cukru z potu přečetl. Existují dvě studie jak to udělat. Jedna předpokládá, že se jednou za čas udělaá kalibrace podle klasiky – píchnout do prstu, kapka na papírek a pak měřidlo co zjistí kolik cukru je v krvi. I tato metoda je jen orientační a není to nic extra přesné jako odběr krve od sestry (zkumavka krve) a pak v laboratoři měření. Ta druhá metoda z potu počítá s tím, že o sobě řekneš hafo údajů za kterých se pak složí algoritmus výpočtu. a to by u hodinek apple bylo jednoduché. A pak tohle měření je pro ty co diabetes mají a potřebují to. Spíš mě zajímá proč žádný náramek ani hodinky neměří teplotu. Já měření cukru chci. Stejně mě za pár let čeká měření cukru….jako většinu středoevropanů…

 5. a aky ma zmysel, ze sa ti tie hodiny bezne vybiju o 4 poobede? a notch na ich produktoch ma aky zmysel?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).