Apple Watch jsou opět hrdinou dne, zachránily dva životy – SMARTmania.cz

Apple Watch jsou opět hrdinou dne, zachránily dva životy

silver aluminum case apple watch with white nike sport band
  • Chytré hodinky od Applu pomohly dvěma mužům v nesnázích
  • Jednoho z nich srazilo auto, druhý měl úraz nohy
  • Obě situace naštěstí dobře dopadly

O zdravotních funkcích chytrých hodinek Apple Watch toho bylo napsáno už mnoho. Prakticky každý měsíc se můžeme dočíst o tom, jak tyto hodinky pomáhají zachránit lidské životy, ať už přímo, či nepřímo. Dvojice nejnovějších případů, kdy detekce pádu pomohla předejít tragédii, se odehrály v amerických státech Minnesota a Ohio.

Michaela Brodkorba z Minnesoty srazilo auto, přičemž řidič z místa nehody bezohledně ujel. Naštěstí měl na zápěstí Apple Watch, které detekovaly pád a přivolaly pomoc ve chvíli, kdy nebyl schopen si ji zavolat sám. Kromě záchranné služby hodinky na nehodu upozornily také jeho ženu a děti, jež se v tu dobu nacházely doma, díky čemuž mu také mohly rychle pomoci. „Zachránily mi život,“ komentoval Brodkorb schopnosti svých chytrých hodinek. Policie nakonec řidiče dopadla, ale vzhledem k tomu, že mu je pouhých 17 let, není jisté, zda budou vznesena obvinění. Rychlé uzdravení popřál Brodkorbovi také samotný Tim Cook.

Druhý případ se odehrál v Cincinnati, třetím největším městě státu Ohio. Když se 83letý William Fryer proházel podél řeky Ohio, podlomilo se mu koleno. V okolí bohužel nebyl nikdo, kdo by Fryerovi pomohl, avšak Apple Watch detekovaly pád a upozornily nejen zdravotníky, ale také jeho dceru. Přivolaní lékaři Fryera odvezli do nemocnice, kde mu následně v koleni zjistili sraženinu, kterou promptně odstranili, a zachránili mu tím život.

Autor článku Dominik Vlasák
Dominik Vlasák
Redaktor, cestovatel, fanoušek technologií, Star Wars a dobré kávy.

Kapitoly článku