Domů » Bleskovky » Apple vytváří pracovní místa v domovině Samsungu. Zaměstnal zde přes 325 000 lidí

Apple vytváří pracovní místa v domovině Samsungu. Zaměstnal zde přes 325 000 lidí

Společnost Apple vytvořila novou webovou stránku, na níž se chlubí, že přímo či nepřímo vytvořila více než 325 000 pracovních míst v Jižní Koreji, domovině konkurenčního Samsungu. Podle Applu vzniklo přibližně 200 000 pozic ve spojitosti s App Storem, což napovídá, že většina pracovních míst na co dočinění s nezávislým softwarovým vývojem.

apple korea jobs prace

Deník Korea Herald uvádí, že nová pracovní místa spojená s Applem zahrnují celou řadu profesních odvětví, od výroby nerezové oceli po vývoj mobilních aplikací. Koneční číslo pravděpodobně obsahuje také pracovní místa vytvořená Samsungem za účelem výroby displejů, pamětí či úložných čipů právě pro produkty technologického gigantu z Cupertina.

Apple chce podpořit iniciativu proti přísnému vybírání daní

Podle deníku se Apple číslem chlubí především proto, aby podpořil iniciativu, která si klade za cíl omezit požadavky na tamní daně pro velké technologické společnosti. Ačkoli se v současnosti hlavní pozornost upíná na Google, obecně se má za to, že pod přísnou kontrolou se nachází všechny významné technologické firmy.

Apple park 4

Co na to G20?

Korea po vzoru Francie zvažuje, že na nadnárodní technologické společnosti uvalí nový poplatek. Podle tamní vlády totiž tyto firmy odvádí do státní kasy výrazně menší daně než místní výrobci. Taktéž skupina G20 souhlasila s termínem pro celosvětový daňový zákrok na technologické společnosti, který by měl sloužit jako opatření proti daňovým únikům.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

5 komentářů

  1. Nedělali už si z toho čistě náhodou srandu, že jde o kec a reálné číslo je pod 500 ks zaměstnanců (350?)?

  2. Toto číslo nebylo prokazatelně doloženo a jihokorejští analytici s ním nesouhlasí. Samozřejmě záleží na tom co je do výsledků zahrnuto, a to je předmětem nesouhlasu, zároveň je zřejmé, že korejská společnost nemá zvlášť přátelské sympatie k firmě Apple. Soudní spory jsou dosud v paměti občanů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).