Domů » Bleskovky » Apple vydal iTunes 10.6 a iOS 5.1: Seznam novinek

Apple vydal iTunes 10.6 a iOS 5.1: Seznam novinek

Společně s uvedením nového iPadu uvolnil Apple také novou verzi aplikace iTunes 10.6 a zbrusu nový iOS 5.1. iTunes 10.6 přinášejí možnost přehrávání HD filmů a TV pořadů z obchodu iTunes Store ve formátu 1080p.Tato verze také obsahuje mnohá vylepšení služby iTunes Match, včetně následujících:
• vylepšené nahrazování skladeb
• vylepšené zpracovávání, stahování a zobrazování grafiky alb
• řešení problému, který mohl způsobovat vynechávání skladeb při přehrávání z iCloudu

  


Uživatelé Mac OS X mohou aktualizaci iTunes vyvolat přes nabídku Aktualizace softwaru…, verzi pro Windows stahujte ze stránek Apple.com.

Důležitá je také aktualizace systému iOS na verzi 5.1, která by konečně měla vyřešit problémy s rychlým vybíjením baterie, se kterými se potýkali zejména uživatelé iPhonu 4S. Z PhotoStreamu je konečně možné mazat fotografie, což byla jedna z funkcí, po které uživatelé volali. Asistentka Siri se rovněž naučila komunikovat japonsky, což pro nás příliš přínosné není, ale aktuálně už umí hovořit čtyřmi jazyky.

Stylový fitness náramek Honor Band 5

Další úpravy se týkají vylepšení přehrávání filmů na iPadech, kde by měl být nyní hlasitější a jasnější zvuk. Při přehrávání podcastů je rovněž možné rychle přeskakovat o 30 vteřin zpět a vpřed. Vylepšena byla také aplikace Fotoaparát pro iPad a změny se dočkala i nabídka pro spuštění fotoaparátu při uzamčené obrazovce. Aktualizaci na iOS 5.1 můžete stahovat OTA přímo ze zařízení nebo prostřednictvím iTunes. Aktuálně jsou servery Applu přetížené pod náporem zařízení; pokud se vám nebude dařit update stáhnout, zkuste to později.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

18 komentářů

 1. MarC (neregistrovaný)

  Na iPhone 4S sa 3G modul vypnúť nedá. Jediná informácia o iOS 5.1 a aj tá je chybná. Škoda.

  • esaras (neregistrovaný)

   Nemas pravdu, me to vypnout jde, tu moznost tam mam, viz. [odkaz]

  • Jiří Hrma (neregistrovaný)

   Nemáte pravdu, 3G normálně vypnout jde.

  • MarC (neregistrovaný)

   Jiří Hrma: V clanku je napisane „(řešením bylo vypnutí 3G modulu, to už by naštěstí mělo být minulostí)“ z coho vyplyva ze autor hovory o iOS pred 5.1 – tam sa na 4S 3G modul neda vypnut.

  • Jiří Hrma (neregistrovaný)

   Omlouvám se, máte pravdu. Já iPhone 4S používám s jailbreakem kvůli SBSettings (pro mě must-have app), kde mám switcher na 3G, tak jsem tak nějak bral jako samozřejmost, že je to i v základu systému :)

 2. Martin (neregistrovaný)

  Mám iPhone 4S iOS 5.1 a 3G som dal off bez problémov .

 3. uni (neregistrovaný)

  No pro můj iPod a mé použití vlastně nic nového, baterka se mi rychle vybíjí protože jde už do kopru:-). Ale jistě je i mnoho změn v kódu, bude nárůst výkonu obzvláště u 4S a novějších iPadů s dvěmi jádry. Ale od 5.1 jsem přeci jen čekal trochu více.

 4. uni (neregistrovaný)

  No na druhou stranu, když vezmu, jak rychle se mi dostane 5.1 do zařízení od oznámení (pár hodin po-právě nyné) a jak rychle ICS od Googlu (pár měsíců po a to ještě možná), tak radši držet hubu, že…:-D

 5. Petr (neregistrovaný)

  Na iP4S od VF s TM SIM 3G vypnout neslo az do vydani vcerejsiho FW.

  Oznameni a vydani FW pro iOS je obdivuhodne.

  Jsem s SGS2 jen pro smich manzelce :D

 6. vacan (neregistrovaný)

  Tak jsem právě zjistil, že přestala fungovat aplikace FlashLaunch – která umožňovala přes zástupce rychlý přístup k některým často používaným nastavením a vypadá to, že Apple tuto možnost zcela znemožnil – ach jo :(

  • poterienko (neregistrovaný)

   Mě blbne podobná aplikace s názvem IconProject. Pravděpodobně jsou jiné zkratky pro přístup do nastavení, ale jaké jsou? Hm?

  • vacan (neregistrovaný)

   poterienko (neregistrovaný): Bohužel apple to opravdu totálně killnul :( je to trošku výsměch a dle mého by měl vracet peníze za tyto app. Nejdříve je schválí a pustí do App store a pak jim znemožní fungovat.

  • uni (neregistrovaný)

   vacan: Kde psali, ze dane aplikace odporovali, odporuji/neodporuji licencnim podminkam? Vyjadreni tvurcu?

 7. vacan (neregistrovaný)

  Omlouvám se ale nerozumím otázce. Situace je prostě schizofrenní. Apple umožnil tvůrcům těchto aplikací v souladu s podmínkami na app store tyto aplikace nabízet. Lidé si je tedy s požehnáním applu kupovali. A teď jim znemožnil jejich použití.

  • zune85 (neregistrovaný)

   mne to nejde už dlho,pretože som mal betu,teraz je oficialne von 5.1,aplikácia dostane update ,ako každa iná a bude klud.ale možeš pýtať naspäť „velke“ peniaze ,určite ti vrátia

  • vacan (neregistrovaný)

   zune85: V tom je pravé zakopaný pes. Aplikace zádný update nedostane když apple tu funkcionalitu zakázal. A o to mi jde nikoliv o mých dvacet korun. Z principu je to špatně a o tom celou dobu mluvím.

 8. Hacker (neregistrovaný)

  A o tom, že iOS 5.1 jde snadno hacknout jste už slyšeli? Viz [odkaz]

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *