Domů » Bleskovky » Apple vydal iTunes 10.6 a iOS 5.1: Seznam novinek

Apple vydal iTunes 10.6 a iOS 5.1: Seznam novinek

Společně s uvedením nového iPadu uvolnil Apple také novou verzi aplikace iTunes 10.6 a zbrusu nový iOS 5.1. iTunes 10.6 přinášejí možnost přehrávání HD filmů a TV pořadů z obchodu iTunes Store ve formátu 1080p.Tato verze také obsahuje mnohá vylepšení služby iTunes Match, včetně následujících:
• vylepšené nahrazování skladeb
• vylepšené zpracovávání, stahování a zobrazování grafiky alb
• řešení problému, který mohl způsobovat vynechávání skladeb při přehrávání z iCloudu

  

Uživatelé Mac OS X mohou aktualizaci iTunes vyvolat přes nabídku Aktualizace softwaru…, verzi pro Windows stahujte ze stránek Apple.com.

Důležitá je také aktualizace systému iOS na verzi 5.1, která by konečně měla vyřešit problémy s rychlým vybíjením baterie, se kterými se potýkali zejména uživatelé iPhonu 4S. Z PhotoStreamu je konečně možné mazat fotografie, což byla jedna z funkcí, po které uživatelé volali. Asistentka Siri se rovněž naučila komunikovat japonsky, což pro nás příliš přínosné není, ale aktuálně už umí hovořit čtyřmi jazyky.

Další úpravy se týkají vylepšení přehrávání filmů na iPadech, kde by měl být nyní hlasitější a jasnější zvuk. Při přehrávání podcastů je rovněž možné rychle přeskakovat o 30 vteřin zpět a vpřed. Vylepšena byla také aplikace Fotoaparát pro iPad a změny se dočkala i nabídka pro spuštění fotoaparátu při uzamčené obrazovce. Aktualizaci na iOS 5.1 můžete stahovat OTA přímo ze zařízení nebo prostřednictvím iTunes. Aktuálně jsou servery Applu přetížené pod náporem zařízení; pokud se vám nebude dařit update stáhnout, zkuste to později.

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
MarC (neregistrovaný)
Anonym
MarC (neregistrovaný)
Offline

Na iPhone 4S sa 3G modul vypnúť nedá. Jediná informácia o iOS 5.1 a aj tá je chybná. Škoda.

esaras
Uživatel
esaras
Offline

Nemas pravdu, me to vypnout jde, tu moznost tam mam, viz. [odkaz]

MarC (neregistrovaný)
Anonym
MarC (neregistrovaný)
Offline

Jiří Hrma: V clanku je napisane „(řešením bylo vypnutí 3G modulu, to už by naštěstí mělo být minulostí)“ z coho vyplyva ze autor hovory o iOS pred 5.1 – tam sa na 4S 3G modul neda vypnut.

Martin (neregistrovaný)
Anonym
Martin (neregistrovaný)
Offline

Mám iPhone 4S iOS 5.1 a 3G som dal off bez problémov .