Domů » Bleskovky » Apple vydal iOS 9.2.1. Opravuje problém s rokem 1970 i Error 53

Apple vydal iOS 9.2.1. Opravuje problém s rokem 1970 i Error 53

Apple včera uvolnil novou verzi systému iOS 9.2.1, která opravuje dva kritické problémy, o kterých jsme vás v předchozích dnech informovali. Tím prvním bylo zamrznutí zařízení v případě, že jste nastavili datum na 1. ledna 1970 (počátek unixového času) – informovali jsme zde.

Druhá chyba (Error 53) se u jablečných zařízení mohla objevit v případě, že jste si nechali v neautorizovaném servisu opravit nefunkční Touch ID, které je zabudované v domovském tlačítku, případně se do opravy pustili sami a použili jste náhradní díl objednaný z internetu. Čtečkou otisků prstů jsou vybaveny všechny iPhony od modelu 5s a také některé iPady (více informací).

Po aktualizaci na iOS 9.2.1 a změně data na 1. 1. 1970 již k zamrznutí systému nedojde, a v případě výměny Touch ID za neoriginální se již neobjeví chyba 53, avšak Touch ID nebude aktivní. Zařízení s vyměněným senzorem bude rovněž možné normálně obnovit přes iTunes, nicméně samotná funkce pro ochranu otiskem prstu zůstane deaktivována. Toto ostatně potvrzuje i server iFixIt, který již stihl u updatovaného iPhonu vyměnit Touch ID za neoriginální a telefon následně normálně fungoval.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
37 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments