Domů » Bleskovky » Apple vydal beta verzi iOS 7.1: Jaké novinky přináší?

Apple vydal beta verzi iOS 7.1: Jaké novinky přináší?

Apple vydal včera pro vývojáře první beta verzi systému iOS 7.1. Přináší několik vylepšení a oprav, zároveň by měla zvyšovat rychlost zařízení, což poznají především majitelé starších modelů, které přechod na iOS 7 viditelně zpomalil. 

Majitelé iPhonu 5s získají s iOS 7.1 možnost nahrávat fotografie z „burst modu“ přímo do Photo Streamu a nový automatický HDR režim fotoaparátu. Drobnou změnou je aktualizace loga společnosti Yahoo v celém systému a změna loga služby Flickr. V nastavení usnadnění přístupu přibyla možnost používat tmavou klávesnici. Nově je možné omezit průhlednost v systému a ztmavit barvy. Tato nastavení vedou k případné lepší orientaci v uživatelském rozhraní a nejlépe je vysvětlují přiložení otisky obrazovky. 

   

V iOS 7.1 beta je možné vypnout tučný text bez nutnost restartovat zařízení. Byla změněna i neoblíbená animace gesta pro minimalizaci aplikací na iPadu. Betu mohou stahovat vývojáři ve vývojářském centru na registrovaná zařízení. Pokud instalujete testovací verzi iOS 7.1 a narazíte na další novinky, budeme rádi když se o ně podělíte v komentářích. 

David Podzimek

15 komentářů

 1. tom028 (neregistrovaný)

  No, cekal jsem vice… Doufam ze se mi nebude muj iPad sekat kazde dva dny. Marne hledam rozdil mezi Apple a Microsoft. Ten kdyz udelal Windows 8.1 tak prinesl alespon viditelne zmeny. Apple orpavuje kraviny a podstatne veci nechava lezet ladem. Prikladem jsou bezpecnostni diry.

  • Jan (neregistrovaný)

   Zvysenie rychlosti teda za kravinu rozhodne nepovazujem. To, ze sa v clanku nezmienia o oprave bezpecnostnych dier neznamena, ze tam nejake zaplaty nebudu. Rozdiel medzi Apple a MS je ten, ze kym W 8.1 priniesol dalsie chyby, iOS 7.1 sa snazi opravit tie aktualne.

  • Snad už první aktualizace přeci opravovala díru v zamčené obrazovce ne? Když se objevila (loni) díra skrz pdf, byla do 2 týdnů vydána aktualizace, která nepřinášela prakticky nic jiného než opravu.

   Tedy vinit zrovna Apple, že nereaguje na bezpečnostní hrozby…

  • tomo akoze je rozdiel vydat wp8 a cakat rok na 8.1 a vydat ios7 a cakat par mesiacov na 7.1…si slepy hluchy a plateny googlom?

 2. Jiří (neregistrovaný)

  @tom028: Co máš za iPad? Já mám 3. generaci a po posledním updatu na 7.0.4 si nemůžu stěžovat-všechno funguje výborně bez nejmenších problémů. Windows 8.1 nepřinesly žádný nárust rychlosti, pouze opravily/upravily Metro a chování v tomto prostředí. Odladění prostředí/zvýšení rychlosti je asi to nejzásadnější a spolu s opravou chyb to nejlepší co může uživatel od minor updatu OS čekat.

  • Mám podobné pocity, 7ka mi sežrala na iPadu mini výkon, ale 7.0.2 byla již na úrovni 6ky a 7.0.4 mám pocit dokonce 6ku v optimalizaci překonává (zde ale může hrát roli aktualizace dané aplikace, ale ve výsledku je to jedno).

 3. Daniel Stiegler

  @JIŘÍ Windows 8.1 jsou o dost rychlejší než Windows 8.

  • Jiří (neregistrovaný)

   @Daniel: Já žádný nárust rychlosti nepozoruji, ani ho nikdo nikde neuvádí, maximálně zlepšení odezvy u několika Metro aplikací typu X-box Music, Mail, Camera, Reading List. V čem jsou (o dost) Win8.1 rychlejší? Na jaké HW sestavě?

  • Chacha :-D

  • Daniel Stiegler

   Mě přijdou rychlejší sami o sobě.. Když jsem měl pod rukama vývojové verze bylo to dost znám :).

  • Dane… So ten Čéštyn

  • Hnz (neregistrovaný)

   Divím se jedné věc. Že u Win 8.1 nikdo nezmiňuje jednu zásadní novinku a to nový souborový systém ReFS.

  • HNZ: v ktere treba webove prezentaci to prezentuje MS?

 4. Hnz (neregistrovaný)

  UNI: to nevím, ale já jsem to třeba velmi ocenil pro svoje diskové pole

 5. žbrenda wolš (neregistrovaný)

  Dúfam, že odstránia z ios 7 pre iphony všetky de bi lné animácie a že obrazovka bude reagovať na dotyk okamžite. Tiež dúfam, že to točivé vyberanie hodnôt vrátia aspoň na takú úroveň, ako to bolo na ios 6. To znamená, že keď začnem tým bubnom točiť, tak nech vidím, čo si vyberám a nie že si to zakryjem palcom a tiež, že bude na 100% reagovať zastavenie rotácie na dotyk. Tiež dúfam, že vrátia nazad skutočný fullscreen mód u safari, lebo ten nepodarený chrome klon mi pohýňa žlčou.

  Ono je až nepochopiteľné, že ios 6 bol dizajnovo perfektný, mal profesionálny a ergonomický tvar, efektívne kontrastné farby a s ios 7 to totálne zmenili na hlúpu prebielenú omalovávanku a teraz to budú napravovať takými to nastaveniami, že – tučnejšie písmo, vypnutie transparentnosti a podobne. Pýtam sa, načo potom menili dizajn systému? No čo je to za de bi lnú logiku, keď bolo nad slnko jasné, že sa to nebude ľudom páčiť, čo sa aj nepáči, keď to zrazu menia. To je logika úplne na hlavu. Bože, ako ma rozčuluje ľudská sprostota. By som to bil a bil a bil…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).