Domů » Bleskovky » Apple testoval keramické hodinky dva roky před uvedením první generace

Apple testoval keramické hodinky dva roky před uvedením první generace

Chytré hodinky Apple Watch patří mezi nejúspěšnější produkty kalifornského giganta. Apple si na svých hodinkách dává záležet a pečlivě zvažuje, které materiály či funkce jsou pro Watch důležité a užitečné. Nejen z tohoto důvodu zamítla firma s nakousnutým jablíčkem ve znaku chytré řemínky, pro které pravděpodobně byly určeny piny na jednom z prototypů Apple Watch 3.

ceramic apple watch series 0 2
Prototyp Apple Watch

Podle informací, které sdílel sběratel DongleBookPro, experimentoval Apple také s keramikou coby materiálem pro tělo hodinek. Ta se nakonec poprvé objevila v roce 2016 u modelu Apple Watch Series 2, nicméně starší prototyp hodinek prozradil, že tento materiál zvažoval Apple právě jako exkluzivní variantu pro úplně první model. Keramický prototyp Apple Watch v sobě ukrývá předprodukční systém, který má do watchOS poměrně daleko, vnějším designem se nicméně ikonickým chytrým hodinkám podobá.

Místo keramiky Apple nakonec zvolil 18karátové zlato, což z odstupem času nebyla příliš dobrá volba. Keramického těla se nakonec dočkala až druhá verze hodinek, která si získala poměrně značnou oblibu i přes to, že původní cena této varianty začínala na 1 249 dolarech (cca 27 tisíc korun). Apple následně stejnou edici vyrobil také v rámci Series 5.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Diskuze k článku

  1. Tak to by si taky mohli dát záležet na tom, aby to nevypadalo jako tikitálky za cicpade od vietnamu.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).