Domů » Bleskovky » Tohle Apple zamlčel: u hodinek experimentoval s chytrými řemínky

Tohle Apple zamlčel: u hodinek experimentoval s chytrými řemínky

Chytré hodinky Apple Watch patří mezi nejúspěšnější produkt ve své kategorii. V mnoha ohledech stanovily hodinky od Applu standard, kterému se ostatní výrobci snaží vyrovnat. Podle prototypu, který získal vývojář a sběratel Giulio Zompetti, chtěl kalifornský gigant pravděpodobně nasadit také chytré řemínky.

Apple Watch SE uvod
Chytré řemínky by Apple Watch slušely

Na prototypu Apple Watch 3 lze totiž v šachtě pro řemínky vidět dva kontakty, které se nacházejí po obou stranách pinů pro diagnostiku. Zompetti se domnívá, že se jedná o podobné kontakty, jako je Smart Connector, kterým disponuje iPad. Je tedy možné, že Apple chtěl u svých hodinek experimentovat s chytrými řemínky, které by umožnily rozšířit funkcionalitu.

apple watch series 3 contacts pr
Kontakty na prototypu Apple Watch 3

Jako možné využití lze například zmínit samoutahující se řemínek, LED notifikace přímo na pásku či biometrické ověřování. Výjimkou nemusely být ani řemínky s externí baterií nebo senzorem pro měření krevního tlaku. U portu pro diagnostiku se již dříve spekulovalo, že by jej šlo využít právě pro připojení chytrých řemínků. Jedna firma dokonce vytvořila řemínek s externí baterií, která dokázala Apple Watch skrze něj napájet.

Změna v softwaru Apple Watch nicméně znemožnila, aby se toto příslušenství dostalo na trh. Jisté je, že pokud Apple o chytrém příslušenství uvažoval, musel mít hodně pádný důvod, proč je nakonec nezrealizoval.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).