Apple se do konce roku rozloučí s Intelem. Přechod na vlastní čipy uzavře Mac Pro

Mac pro 2

Když Apple předloni oznámil přechod z procesorů Intel na vlastní ARMové čipy, stanovil si za cíl dokončit proměnu svých počítačů během dvou let. V Cupertinu na tom pracují na plné obrátky a postupně vyřazují počítače s procesory Intel z nabídky.

Přechod uzavře letos na podzim Mac Pro

Nových jablečných procesorů se postupně dočkaly počítače MacBook Air, MacBooky Pro, Mac Mini a 24“ varianta iMacu, letos by měl nové procesory dostat zbytek portfolia. V průběhu letošního roku bychom se postupně měli dočkat omlazení MacBooku Air, Macu Mini a 27“ iMacu, na podzim je pak očekáván ultravýkonný Mac Pro.

Zatímco některé z chystaných počítačů bude pohánět zbrusu nový čipset Apple M2, procesor pro Mac Pro bude založený ještě na současné generaci Apple M1. Spekuluje se o možnosti spojovat procesory Apple M1 Pro a M1 Max do víceprocesorových jednotek (až 4×), takže teoreticky by mohl příští Mac Pro dostat čipset se 40jádrovým procesorem a 128jádrovou grafikou.

Apple by měl také letos vyřadit z nabídky základní 13“ MacBook Pro, nahradit by jej měla 14“ varianta s čipsetem Apple M2.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku