Domů » Bleskovky » Apple řeší bizarní problém, stylus Pencil ruší dálkové odemykání aut

Apple řeší bizarní problém, stylus Pencil ruší dálkové odemykání aut

Chytrý stylus Apple Pencil druhé generace přináší uživatelům iPadu Pro celou řadu zajímavých funkcí. Jednou z nich je schopnost bezdrátového nabíjení přímo z iPadu, což je nepochybně praktické.

Bohužel se však ukázalo, že tato funkce má jeden nečekaný efekt. Bezdrátové nabíjení záhadně ruší dálkové odemykání některých vozů. V současnosti není jasné, jestli Apple zkouší přijít s nějakým řešením. Je však relativně pravděpodobné, že jde o problém, který softwarová aktualizace nevyřeší.

Apple: Pokud chcete odemknout auto, nemějte poblíž iPad

Apple na svém webu uznal problémy s rušením, poukazuje však na to, že k rušení dochází pouze tehdy, když se Pencil skutečně reálně nabíjí. Pokud tedy máte stylus magneticky připnutý k tělu iPadu Pro, ale je 100% nabitý, neměl by být žádný problém.

Apple Pancil iPad Pro
Bezdrátové nabíjení je sice nepochybně praktické, avšak bohužel i poněkud problematické.

Firma s nakousnutým jablkem ve znaku proto nabízí i jednoduché řešení nepříjemného problému. Pokud vám nejde odemknout vůz, máte skladovat Apple Pencil odděleně od iPadu, nebo případně přesunout tablet i se stylusem do větší vzdálenosti od dálkového ovládání.

Zatím nemáme informace o tom, kolika lidí (resp. modelů aut) se problém týká. Na tom přitom záleží závažnost celého problému v případě, že by skutečně nešlo rušení vyřešit aktualizací. Sice totiž zjevně nejde o nijak kritickou chybu, ale přeci jen může celkem znepříjemnit život. Nikomu se totiž asi nechce myslet na to, že pokud se chystá odemknout auto, neměl by mít v batohu nabíjející se Apple Pencil.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.