Domů » Bleskovky » Apple řeší bizarní problém, stylus Pencil ruší dálkové odemykání aut

Apple řeší bizarní problém, stylus Pencil ruší dálkové odemykání aut

Chytrý stylus Apple Pencil druhé generace přináší uživatelům iPadu Pro celou řadu zajímavých funkcí. Jednou z nich je schopnost bezdrátového nabíjení přímo z iPadu, což je nepochybně praktické.

Bohužel se však ukázalo, že tato funkce má jeden nečekaný efekt. Bezdrátové nabíjení záhadně ruší dálkové odemykání některých vozů. V současnosti není jasné, jestli Apple zkouší přijít s nějakým řešením. Je však relativně pravděpodobné, že jde o problém, který softwarová aktualizace nevyřeší.

Apple: Pokud chcete odemknout auto, nemějte poblíž iPad

Apple na svém webu uznal problémy s rušením, poukazuje však na to, že k rušení dochází pouze tehdy, když se Pencil skutečně reálně nabíjí. Pokud tedy máte stylus magneticky připnutý k tělu iPadu Pro, ale je 100% nabitý, neměl by být žádný problém.

Apple Pancil iPad Pro
Bezdrátové nabíjení je sice nepochybně praktické, avšak bohužel i poněkud problematické.

Firma s nakousnutým jablkem ve znaku proto nabízí i jednoduché řešení nepříjemného problému. Pokud vám nejde odemknout vůz, máte skladovat Apple Pencil odděleně od iPadu, nebo případně přesunout tablet i se stylusem do větší vzdálenosti od dálkového ovládání.

Zatím nemáme informace o tom, kolika lidí (resp. modelů aut) se problém týká. Na tom přitom záleží závažnost celého problému v případě, že by skutečně nešlo rušení vyřešit aktualizací. Sice totiž zjevně nejde o nijak kritickou chybu, ale přeci jen může celkem znepříjemnit život. Nikomu se totiž asi nechce myslet na to, že pokud se chystá odemknout auto, neměl by mít v batohu nabíjející se Apple Pencil.

Tomáš Krompolc

Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

10 komentářů

 1. Nedostateční EMC testování = šlendrián ze strany Apple. Asi jim nějaké vyšší harmonické přelézají do ISM pásma (2.4GHz či Sub-1GHz). Vypadá to, že rušení je opravdu velké. Toto se pomocí software opravit nedá. Můžeme se těšit na velkou výměnou akci a hezkou pokutu ze porušení požadavků RED směrnice.

  • Či certifikační autority?

  • V EU je CE a RED (2014/53/EU) směrnici. V USA máme zase FCC. Přístup k problematice je odlišný, ale záměr je pořád stejný. A to udržet rádiové pásmo bez rušení a interferencí.

  • Spise to vidim na obsahly manual, jak a kde pouzivat Pencil.

  • Záleží jak moc reálně to září. Tady to vypadá na hodně širokopásmové rušení což je vždy problém.

 2. Uni nám to zase nějak obkecá a udělá z toho výhodu.

  Koukám, že jak něco Apple přinese, nedejbože vylepší, je z toho fail, poslední roky dost často.
  Není divu, hw je Apple hluboko pod kdejakou čistokrevnou čínou. Prodává odpad za prémiovou cenu.

 3. Nechapem preco apple nedokaze kopirovat poriadne. Myslim, ze v dnesnej dobe uz nikto necaka, ze apple pride s niecim vlastnym, tak nechapem, ked kopiruju surface pro pen, preco to nedokazu aspon tak, nech sa to kvalitou priblizi originalu co najviac.

 4. Evidentně nechápete, že je to skvělá fičura a přesně podle záměru! Když máte gayPad, nemáte se co rozptylovat nějakým autem!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).