Domů » Bleskovky » Apple prodloužil smlouvu se společností na výrobu tekutých kovů. Je to kvůli chytrým hodinkám?

Apple prodloužil smlouvu se společností na výrobu tekutých kovů. Je to kvůli chytrým hodinkám?

Jsou tomu téměř čtyři roky, co Apple navázal exkluzivní partnerství se společností Liquid Metal, která se zabývá výrobou a zpracováním tekutých kovů. Přes počáteční nadšení jsme se však nedočkali žádného jablečného produktu, jehož konstrukce by byla tvořena tímto unikátním materiálem. To by se ale mohlo velice brzy změnit, jelikož obě společnosti spolu prodloužily výhradní smlouvu na další rok.


Nástroj pro vyndavání SIM karty z iPhonu, je za celou dobu jediným prvkem, u kterého Apple využil nákladnou licenci na výhradní používání tekutých kovů.

Ve vývojových centrech se údajně pracuje na novém zařízení, které má spatřit světlo světa v posledním čtvrtletí letošního roku. Zdroje blízké Applu naznačují, že se bude jednat o dlouho očekávané hodinky iWatch, jejichž designu je věnována příkladná pozornost. Nad celým projektem bdí Jony Ive, který je známý svou posedlostí pro detail. Ostatně to je možná jedním z klíčových důvodů, proč se odhalení chytrých hodinek neustále protahuje.


Když se řekne tekutý kov, každý si jistě vzpomene na již kultovní snímek Terminátor 2

Ze zákulisí se též ozývaly hlasy, které hovořily o vysoké kazovosti, než s jakou Apple původně počítal. Ať už je pravda jakákoliv, nezbývá nám nic jiného, než doufat, že veškerá úskalí se americkému výrobci podařilo překonat a na podzim se dočkáme kýženého odhalení iWatch. Pokud se tak skutečně stane, zřejmě dojde k nastolení zcela nových standardů pro nositelnou elektroniku.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).