TOPlist

Apple příští týden ukáže nové produkty. Na co se můžeme těšit?

Logo Applu na pozvánce
  • Apple rozeslal pozvánky na druhou podzimní keynote
  • Odehraje se netradičně v nočních hodinách
  • Pravděpodobně se dočkáme nových počítačů a procesoru Apple M3

Krátce poté, co Apple v září představil nové iPhony a hodinky Apple Watch, se rozvířily debaty o tom, zda se jedná o jablečnou tečku za letošním rokem, nebo nás firma z Cupertina ještě něčím překvapí. Nyní už víme, že letošním jablečným novinkám ještě není konec – Apple před malou chvílí rozeslal pozvánky na druhou podzimní keynote s podtitulem „Scary fast“, což znamená „Děsivě rychlý“. Jaké produkty připravovaná akce přinese?

Nové počítače s čipem Apple M3?

Že se Apple letos chystá představit nové produkty, prozradil minulý týden obvykle přesný informátor Mark Gurman ze serveru Bloomberg. Od něj také víme, že nemáme očekávat příchod nových iPadů – ty Apple chystá až na začátek příštího roku. Jejich uvedení by navíc nyní nedávalo smysl, neboť Apple v minulém týdnu představil nový tabletový stylus Apple Pencil s portem USB-C – pokud by v Cupertinu plánovali premiéru nových iPadů, určitě by nový stylus nepředstavovali zvlášť.

Pozvánka na příští Apple keynote

Podle Gurmana se příští keynote bude týkat počítačů, ovšem otázkou je, jaké to budou. V úvahu připadá 24″ iMac, který jako jediný z celého počítačového portfolia Applu ještě nebyl aktualizován na současnou generaci čipů M2, ovšem pořádat keynote kvůli jednomu počítači nedává příliš velký smysl.

24″ iMac a…?

Za pravděpodobnější tak považujeme premiéru nového čipsetu Apple M3, který by měl být nositelem motta akce „Děsivě rychlý“. Tento procesor by Apple mohl nasadit do širšího spektra zařízení – kromě zmíněného iMacu by si mohl najít cestu do 13″ MacBooku Pro. Teoreticky by Apple mohl představit i upgradované MacBooky Air či Mac mini, ovšem zde máme jisté pochybnosti.

Počítač Apple iMac

Příchod nových MacBooků Air by byl velmi překvapivý vzhledem k tomu, že současná 15″ varianta je na světě pouze několik měsíců. Buď tedy Apple představí pouze 13″ model (což by bylo zvláštní), anebo upgraduje obě velikosti s tím, že současné varianty s čipem M2 ponechá v nabídce.

Podobné pochybnosti vzbuzuje i Mac mini. Jeho aktuální generace není ani rok stará, navíc ji pohání procesory M2 a M2 Pro. Pochybujeme však, že Apple příští týden představí čip M3 Pro – deriváty základních procesorů obvykle přicházejí několik měsíců po základních verzích. Buď tedy Apple představí pouze základní M3 variantu Macu mini, nebo upgrade tohoto počítače provede až později.

V úvahu ještě přichází nějaký zbrusu nový počítač, například iMac s větším displejem, ale o něm se zatím v kuloárech neobjevila ani zmínka.

Kdy se keynote odehraje?

Apple zvolil pro svoji příští keynote poněkud neobvyklou dobu – událost bude zahájena příští pondělí 30. října v 17:00 pacifického času, což znamená, že u nás vysílání začne ve středu 31. října ve 2:00 v noci. Volba tohoto termínu naznačuje, že se nebude jednat o „plnotučnou“ keynote, na které jsme z minulých let zvyklí, ale pouze o vypuštění kratšího předtočeného videa.

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku