Apple přechází na USB-C! Dočká se iPhone a další čtyři zařízení

MacBook Pro reproduktor

Populární konektor typu USB-C se u Applu dostává na stále větší množství zařízení. Najdeme ho prakticky u každého nového MacBooku i Macu Pro. Od roku 2018 jej má iPad Pro a od roku 2020 i iPad Air. „Céčkem“ disponuje i šestá generace iPadu mini, Studio Display nebo Pro Display XDR. Zmínit ale musíme také Magic Keyboard pro iPad, sluchátka Beats Flex nebo nabíjecí pouzdra pro Beats Studio Buds či Beats Fit Pro. Podle mnohých zpráv ale USB-C budeme vídat i u několika dalších zařízení.

iPhone 15

Ačkoliv si iPhone 14 nejspíše vystačí s Lightningem, další generace už by podle analytika Ming-Chi Kua měla být vybavena USB-C portem. Tuto informaci potvrdil také Mark Gurman z agentury Bloomberg.

K přechodu na nový standard Apple nenutí jen zákazníci, ale i Evropská unie, která schválila zákon, podle kterého by měly všechny smartphony, tablety, sluchátka a další drobná elektronika disponovat právě USB-C portem. Toto nařízení má vejít v platnost na podzim roku 2024.

iPad

Posledním iPadem, který není vybavený novým typem konektoru, je nejlevnější vstupní model. Jeho nová, v pořadí již desátá generace, by měla být odhalena letos v září. Potvrdil to opět Mark Gurman, ale i Filipe Espósito z 9to5Mac.

iPad mini 6 15
Změny už se dočkal iPad Mini i iPad Pro

AirPods

Jakmile na USB-C přejdou iPhony, přijde na řadu také velká část příslušenství. Řeč je tedy i o nabíjecí krabičce na sluchátka AirPods.

Druhá generace AirPods Pro by měla být odhalena ještě v průběhu letošního roku. Zprávy ohledně použitého konektoru se ale v tomto případě rozchází.apple airpods pro unsplashNepřehlédněte

AirPods Pro 2 přijdou s užitečnými funkcemi i nabíjením přes USB-C

MagSafe Battery Pack

Dalším v pořadí je MagSafe Battery Pack pro iPhone 12 a novější. I ten by měl přejít z Lightningu na nový standard.

Magic Mouse / Magic Trackpad / Magic Keyboard

Kuo dále očekává, že změny proběhnou i u trojice periferií v podobě myši, klávesnice a trackpadu. Všechna tato zařízení zatím stále disponují nabíjením pomocí Lightning konektoru.

Autor článku
Adam Bělunek
image/svg+xml
+

Kapitoly článku