Apple plánuje minimálně 9 zařízení s čipsetem M2, nechybí mezi nimi ani MacBook Air – SMARTmania.cz

Apple plánuje minimálně 9 zařízení s čipsetem M2, nechybí mezi nimi ani MacBook Air

macbook air concept parker

Informace, že Apple pracuje na nových zařízeních s neméně novým čipsetem M2, není nikterak překvapivá. S konkrétnějšími informacemi nyní ale přišel známý novinář Mark Gurman z Bloombergu, který tvrdí, že Apple pracuje rovnou na devíti počítačích. Tyto spekulace se objevily v době, kdy gigant z Cupertina uvádí na trh Mac Studio s čipem M1 Ultra, který bude podle tvrzení výrobce posledním zařízením postaveným na současné generaci čipsetů.

Bloomberg prozatím nespekuluje o nahrazení Macu Studio, nicméně nové generace se má dočkat většina ostatních modelů v portfoliu Applu. Gurman prý viděl důkazy potvrzující MacBook Air s 10jádrovým čipsetem M2, stejně jako cenově dostupný MacBook Pro se stejnou specifikací. Společně s nimi by měla přijít nová verze 14″ a 16″ MacBooku Pro, nový Mac mini a Mac Pro – všechny by přitom měl pohánět právě čipset Apple Silicon M2. Vybavenější modely by měly dostat varianty M2 Pro a M2 Max, přičemž verze Max má disponovat 12 procesorovými jádry a 38 grafickými.

apple silicon m2
Apple pracuje na celé řadě nových zařízení

Tyto spekulace jdou proti dřívějším tvrzením, že se MacBook Air dočká pouze redesignu, přičemž čipset bude stále z generace M1. Zároveň se zdá poměrně nepravděpodobné, že by Apple v dohledné době nahradil Mac mini, když má v portfoliu nedávno představený Mac Studio. Co je poměrně překvapivé, je absence spekulace ohledně nástupce 24″ iMacu, který byl jedním z prvních zařízení běžících na čipsetu M1, a také 27″ iMacu, který byl nedávno stažený z prodeje bez představení následovníka.macbook air barvyNepřehlédněte

Překvapení na WWDC? Možná se dočkáme nových Maců a první zmínky o virtuální realitě

Gurman uvádí, že čerpá z vývojářských protokolů. To není příliš překvapivé vzhledem k tomu, že Apple pravděpodobně testuje své počítače na aplikacích třetích stran.

První počítače s Apple Silicon M2 by se mohly představit veřejnosti už na vývojářské konferenci WWDC, která je naplánována na 6. června.

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Zástupce šéfredaktora, fotograf, hráč. Baví mě baseball, F1, urbanismus, filmy Wese Andersona, moderní umění a rozličné fantasy/sci-fi světy. Nepohrdnu dobrým jídlem, zajímavou knihou či výletem do neznáma.

Kapitoly článku