Apple Pay míří do Česka: spuštění je naplánováno na 19. února

O spuštění Apple Pay v České republice se mluví již poměrně dlouho. Původní informace naznačovaly spuštění v srpnu loňského roku, nicméně z toho zjevně sešlo. Nyní však server CzechCrunch přinesl informaci, že ke spuštění dojde 19. února tohoto roku. Server má informaci potvrzenou z několika zdrojů, včetně například karetních asociací.Android Pay a Apple Pay: jak funguje placení telefonem?Nepřehlédněte

Placení telefonem není jen NFC. Jak funguje Android Pay a Apple Pay a v čem se liší?

Apple tak konečně v tomto ohledu dožene Google, který již placení telefonem nabízí na našem trhu více než rok. Pokud vás zajímá, jak placení skrz Apple Pay funguje v praxi, můžete se podívat na náš test této služby.

Apple Pay: podpora bank vypadá optimisticky

Web CzechCrunch získal i pravděpodobný seznam bank, které službu budou podporovat jako první. Mělo by jít o Českou spořitelnu, Air Bank, Komerční banku, Monetu a mBank. Pětici bank doplní ještě startup Twisto, který tak předběhne ve spuštění Apple Pay mezinárodní Revolut.

blank

Uvedené banky nějakou formou spuštění vesměs potvrdily, přičemž redaktoři zmíněného webu dokonce zastihli zaměstnance České spořitelny při živém testování.

Pozitivní však je, že seznam podporovaných finančních institucí podle všeho záhy poroste. ČSOB plánuje Apple Pay spustit do konce roku, v druhé vlně nechce chybět ani Raiffeisenbank. Ostatní banky zatím žádné vyjádření neposkytly, nicméně spekuluje se o tom, že několik z nich plánuje taktéž spustit podporu do konce roku.

Jedinou větší neznámou tak zůstává, jestli bude hned od počátku možné Apple Pay použít s kartami Visa i Mastercard, nebo bude podpora nejprve omezena jen na jednu z nich.

Autor článku blank
Tomáš Krompolc
Fanoušek Androidu, Googlu a moderních technologií. Rád si poslechne tvrdší hudbu a mezi jeho nejoblíbenější seriály patří ty z produkce Netflixu. V současné době je spokojeným majitelem telefonu OnePlus 6.

Kapitoly článku