Domů » Bleskovky » Apple oznámil miliardovou investici. Bude keramický štít iPhonů ještě odolnější?

Apple oznámil miliardovou investici. Bude keramický štít iPhonů ještě odolnější?

Budou mít iPhony odolnější displeje než veškerá konkurence? Poslední generaci jablečných telefonů chrání ochranné sklo Ceramic Shield, které má být odolnější vůči pádům než skla Gorilla Glass, přestože pochází od stejného výrobce. Společnost Corning získala na vývoj Ceramic Shield od Applu 450 milionů dolarů a zdá se, že se investice vyplatila, neboť Apple nyní oznámil pokračování.

Apple do keramických skel investuje další miliardu korun

Apple ze svého fondu Advanced Manufacturing uvolnil směrem k Corningu dalších 45 milionů dolarů (asi 950 milionů korun), přičemž tuto injekci pocítí zejména továrna v Kentucky, kde se ochranná skla Ceramic Shield vyrábí. Společnost Corning zaměstnává v USA víc než tisíc pracovníků a spolupráci s Applem si velmi pochvaluje. Provozní ředitel Applu Jeff Williams dokonce o skle Ceramic Shield hovoří jako o typickém příkladu vynalézavosti americké pracovní síly.

iPhone 12 6

Dá se předpokládat, že Ceramic Shield bude nadále dostupný pouze na jablečných zařízeních, byť z vlastností tohoto skla by mohla těžit i budoucí generace skel Gorilla Glass. Nerozbitný a nepoškrabatelný displej je pro Apple velké téma, před sedmi lety investoval obrovské prostředky do společnosti GT Advanced Technologies, která měla pro iPhony vyrábět skla ze syntetického safíru. Bohužel tento sen se rozplynul, neboť zmíněná firma nebyla schopná dostát svým závazkům a nakonec zkrachovala.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Ja kdyz vidim soucasne droidi vlajky, tak Applu doporucim se na to vys….. I za pet let budou stale lepsi bez jakehokoliv vyvoje.

  2. Možná to dopadne dobře, a nebo taky né. V posledním roce bylo provedeno několik testů, zejména s novým gorila glass victus , a zcela určitě nelze tvrdit, že firma Apple má nejlepší ochranné sklo všech dob. Samozřejmě by vzhledem ke konkurencí, bylo dobré, aby ho měli, ostatní by se museli o to víc snažit. Ona totiž oprava je enormně drahá a ze zkušenosti vím, že stačí malá chvilka nepozornosti a je „vymalováno“!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).