Apple na červen chystá nálož softwarových novinek. Čím nás překvapí iOS 16?

iOS 16 mock for article

Přibližně za dva měsíce, tedy mezi 6. a 10. červnem, se odehraje tradiční vývojářská konference Applu jménem WWDC. Kromě data konání se gigant z Cupertina nepochlubil, co tam bude prezentovat, což přiživuje celou řadu spekulací a dává prostor uniklým informacím z více či méně spolehlivých zdrojů. Jedním z těch spolehlivějších je bezesporu redaktor Bloombergu Mark Gurman, který přispěl svou trochou do mlýna.

macbook air concept parker
Jedním z možných překvapení na letošním WWDC by mohl být také redesignovaný MacBook Air

Ve svém pravidelném newsletteru Power On spekuluje, že Apple na WWDC ukáže iOS 16 s kódovým označením Sydney. Nová verze operačního systému pro chytré telefony má přinést zásadní vylepšení pro notifikace a nové funkce pro sledování zdraví, nicméně po designové stránce bychom se zásadnější změny dočkat neměli. Kromě iOS 16 se má na konferenci představit také macOS 13, watchOS 9 a tvOS 16.

24 inch imac and macbook montere
V případě desktopového systému macOS se výraznějších novinek pravděpodobně nedočkáme

Systém pro chytré hodinky má taktéž být obohacen o významná vylepšení sledování aktivit a zdraví, nicméně stejně jako v případě iOS 16, ani tady nebyl Gurman podrobnější. O macOS 13 a tvOS 16 se podrobněji taktéž nezmiňuje, ale dá se předpokládat, že ani v jejich případě se žádná velká překvapení konat nebudou.Tim Cook Apple keynote officialNepřehlédněte

Apple oznámil termín WWDC. Ukáže zde nové operační systémy

Ti odvážnější očekávají také představení nového hardwaru – Gurman znovu zdůraznil, že Apple pracuje na několika nových Macích, konkrétně na redesignovaném MacBooku Air, 13″ MacBooku Pro, 24″ iMacu a novém Macu mini. Jestli některé z těchto nových zařízení skutečně spatří světlo světa na nadcházející vývojářské konferenci není pro tuto chvíli jasné.

0 %

Trust Meter

Nakolik věříme tomuto úniku?

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku