Domů » Bleskovky » iPhone 12 mini cílí na mladou generaci. Apple k propagaci využívá TikTok

iPhone 12 mini cílí na mladou generaci. Apple k propagaci využívá TikTok

TikTok je jako sociální síť využívána zejména mladou generací a mnohými je nepochopena. Někoho může odradit myšlenka dětinských videí, jiné pochybnosti o ochraně dat. Apple však této sociální sítí i přes její nejistou situaci věří a profil si zde založil už v dubnu tohoto roku.

Za necelých 7 měsíců získal zhruba 300 tisíc sledujících. Takového čísla dosáhl bez publikace jediného videa a většina uživatelů tak čekala, kdy přijde zlom a Apple se pustí do propagace na TikToku. Čekání skončilo ve čtvrtek 19. 11. 2020, kdy Apple vydal hned čtyři videa.

iphone 12 mini 1
Apple s modelem iPhone 12 mini zřejmě cílí na mladou generaci. Začal jej propagovat na TikToku.

Tip: iPhone 12 mini: vybrali jsme TOP 5 kladů a záporů

Jablečný gigant začal na TikToku propagací své nejmenší novinky – iPhone 12 mini. Nebyl by to Apple, kdyby do marketingu nešel naplno. Ke spolupráci přizval skupinku influencerů, mezi kterými možná poznáte krále efektů a střihu, Zachary King.

Toho na TikToku sleduje více než 50 milionů uživatelů a jeho videa drží několik rekordů včetně největšího počtu shlédnutí (2,2 miliardy). V kampani s názvem #makeitmini je cílem ukázat své editorské schopnosti a nechat zmenšit věci, které normálně používáme. Tímto tahem Apple bezesporu cílí na mladou generaci, která TikTok aktivně využívá.

@apple

@zachking can #makeitmini with a tap. Can you? #iPhone12mini

♬ Woo – Wande

Apple není první technologickou společností, která tvoří videa na TikTok. Jde na to však zatím nejlépe

Apple zvolil trochu zvláštní přístup, kdy zakázal komentovat jednotlivá videa na svém profilu. Není to sice žádná výjimka, ale trochu to sníží skóre, podle kterého pak algoritmus rozhoduje o organickém šíření videa. Jedna z věcí, kterou jsem jako uživatel TikToku viděl v případě giganta z Cupertina poprvé, je sponzorování hashtagu.

Při kliknutí na hashtag #makeitmini se kromě běžné sbírky videí s tímto hashtagem objeví reklamní sdělení, které odkazuje na nový iPhone 12 mini. Najdete zde oznámení o sponzorování společností Apple a tlačítko, které vás přesměruje na oficiální stránky iPhone 12.

Apple je hybatelem v mnoha odvětvích a je možné, že v aktivitě na TikToku jej budou následovat i jiné značky. Samsung a Xiaomi mají své účty aktivní již delší dobu a jihokorejský zástupce je z hlediska sledujících zatím úspěšnější. Zřejmě to však nebude dlouho trvat a prvenství si vezme Apple. Svým krokem oslovit tak významné influencery si totiž zcela jistě získá pozornost velké části mladé populace.

David Skopal

Redaktor SMARTmania.cz a externí copywriter žijící v Brně. Nadšenec do technologií, smartphonů a gadgetů. Fanoušek OnePlus. Mám rád vaření a dobré jídlo. Ve volném čase hraju badminton a chodím plavat.

11 komentářů

 1. Tohle je chyba Applu v tom, jak vnímá SEčka.
  Ano, řekl bych, že SEčka si kupují mladí, ale kvůli ceně, ne kvůli malému displeji, to je pro většinu z nich spíše nevýhoda, ale rodiče jim dražší iPhone nekoupí. Podle mě si řekli, že když SEčka jim kupují z velké části mladí puberťáci, tak na ně začali cílit iPhone 12 mini, ale dle mě je to nesmysl. iPhone 12 mini si spíš koupí starý konzervy, mladý člověk chce velký displej na videa a hry, což je u 12 mini naprosto nedostatečné, stejně jako na SEčku.
  Apple by se měl probrat do současné doby a mladým spíše nabídnout něco jako „SE Plus“.

 2. Skvělý rozbor qame.

 3. Ale nadpis správný 😊. Dětský OS cílený na děti.

  • Mladá generace nemusí být nutně děti. A upřímně pořád je mi sympatičtější, když nějaká věc míří na mladou generaci, než na staré senilní dědky :)

  • Asi jsem o něco přišel. Mrknul jsem se sem bohužel pozdě. Nemá někdo aspoň screen shot?

  • Dnešní dítě, které sjíždí TikTok bude za 10 let potenciální zákázník. Když si připraví zákazníky, nebudou muset rušit modely (Samsung). Nehledě na to, apple stejně necílí na komunisty z Ostravy.

  • Asi víš přesně, o čem mluvíš.

 4. Jo, to celkem odpovídá.. zaměření, um a UI tohoto OS, pro „puboše“.

 5. Používám 12 Mini pracovně od pondělí kdy šel do prodeje. Každý den několik desítek telefonátů , emailů , fotek , prohlížená Twitter, WhatsApp , občas projetí Insta sem tam internetnet – min 30min a večer jsem ještě neměl méně jak 30%. Za mě úplně ideální telefón do ruky. Všude mám staré bezdrátové nabíječky ještě z Nokia ( Windows mobile – úžasný systém ) tak neřeším případné dobíjení.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).