Cena:

Apple míří k rekordním ziskům. Letošní novinky se prodávají nad očekávání dobře

Apple iPhone 12 Pro 019

Analytik Ming-Chi Kuo se proslavil především díky přesným únikům chystaných zařízení značky Apple. Jeho informace pocházejí především z dodavatelských řetězců kalifornské firmy, díky kterým má i přehled o objednávkách komponent naznačujících úspěch nebo neúspěch konkrétních jablečných zařízení. Zdá se, že s letošními produkty se Apple trefil do vkusu fanoušků

Všechny jablečné novinky se prodávají nad očekávání dobře

Podle předběžných dat může mít Apple velkou radost z nových iPhonů, především pak z modelů iPhone 12 Pro a 12 Pro Max, u kterých zájem předčil očekávání. O něco méně se prý daří levnějším iPhonům, i tak se ale dají očekávat velké příjmy z jejich prodejů.

Apple iPhone 12 Pro 019
iPhone 12 Pro

Silnou poptávku zaznamenává i nový iPad Air, u kterého Ming-Chi Kuo očekává slušné prodeje i v příštích měsících. Poptávku po jablečných tabletech má také podpořit chystaná modelová řada příštího roku, která dostane miniLED displeje a volitelně podporu sítí 5G. Dočkat bychom se také měli nového základního iPadu.

ipad air 4

Prodejní úspěch zaznamenávají i nové počítače s procesorem Apple M1, které v příštím roce mají doprovodit další jablečné počítače. U některých z nich Apple údajně použije nový design.

macos bigsur 7

Mírně klesají prodeje sluchátek AirPods, ovšem tento pokles vyvažuje velký zájem o hodinky Apple Watch 6 a SE. Podle Ming-Chi Kua se navíc můžeme v příštím roce těšit na nové hodinky, které mají dostat inovativní zdravotní funkce a vylepšený design.

Čtvrtý kvartál bývá ve finančních výsledcích Apple vždy nejúspěšnějším v celém roce a zdá se, že ani letos tomu nebude jinak. Vůbec bychom se nedivili, kdyby se Tim Cook na začátku příštího roku pochlubil rekordními čísly.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.