TOPlist

Apple M3 Pro v přípravě. Kolik bude mít procesorových a grafických jader?

Apple MacBook Air s procesorem Apple M2
  • Apple začíná testovat procesory generace M3
  • Log v macOS 14 prozradil základní parametry modelu Apple M3 Pro

Už za tři týdny odstartuje vývojářská konference WWDC, na které Apple představí nejen nové verze svých operačních systémů, ale pravděpodobně i nějaký hardware. Spekuluje se jednak o náhlavní AR/VR soupravě, a také o 15″ MacBooku Air. Tento počítač má pohánět procesor Apple M2, přestože na WWDC oslaví rok svojí existence – na odhalení generace M3 pravděpodobně ještě nenastal správný čas, i když na ní v Cupertinu usilovně pracují.

Podle Marka Gurmana ze serveru Bloomberg byla ve vývojářském logu systému macOS 14 objevena zmínka o dosud nepředstaveném procesoru Apple M3 Pro, který by měl pohánět příští generaci MacBooku Pro. V základní konfiguraci by tento čipset měl disponovat 12 procesorovými a 18 grafickými jádry, u současné generace je přitom strop 10, respektive 16 jader. Systém se na testovaném zařízení mohl opřít o 36 GB sdílené paměti.

Očekává se, že příští generaci procesorů pro Apple vyrobí TSMC svým 3nm procesem, což by mělo přinést zvýšenou efektivitu. Dá se předpokládat, že ještě před testovaným čipsetem Apple M3 Pro se dočkáme základní varianty M3, která by mohla přijít buď koncem letošního nebo začátkem příštího roku.

0 %

Trust Meter

Nakolik věříme tomuto úniku?

Autor článku Jakub Karásek
Jakub Karásek
Příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých smartphonů.

Kapitoly článku