Apple letos ukáže čtyři novinky s procesorem M2. Jaké to budou?

MacBook Pro Unsplash Martin Sanchez

Letos na podzim by měl Apple dokončit přechod svých počítačů z procesorů Intel na vlastní ARMové čipsety. Firma z Cupertina už na vlastní platformu převedla takřka celé své počítačové portfolio, výjimku tvoří pouze 27″ iMac a profesionální Mac Pro. První z nich bude možná představen už letos v březnu, nový Mac Pro očekáváme spíše později.

Letos čtyři nové počítače s Apple M2

Apple dokázal už s první generací svých počítačových procesorů, že je nutné jej brát vážně, minimálně z hlediska poměru výkonu a spotřeby se jedná o špičku v oboru. Nelze se tedy divit, že v Cupertinu připravují druhou generaci vlastních procesorů, která pravděpodobně dorazí letos na podzim. Podle Marka Gurmana ze serveru Bloomberg chystá Apple pro letošní rok celkem čtyři nové počítače s procesorem Apple M2, přičemž jeden z nich by měl být základní MacBook Pro.

800 600 M1 MacBook Pro

Tento počítač by měl nahradit současný 13“ MacBook Pro, ovšem na rozdíl od jeho vybavenějších 14“ a 16“ kolegů z loňského roku má zůstat trochu při zemi – nedostane například 120Hz ProMotion displej, ani miniLED podsvícení. Na dobro by měl rovněž zmizet displejový proužek TouchBar, kompromisy by měly být učiněny i v oblasti pamětí.

Základní MacBook Pro ale nemá být jedinou novinkou s Apple M2, upgradu by se měly dočkat všechny stroje, které s Apple M1 debutovaly, tedy i MacBook Air a Mac mini. V obou případech se počítá s obměnou designu, zejména MacBook Air má dostat výrazně tenčí, lehčí a barevnější tělo. Čtvrtým počítačem s Apple M2 by mohl být upgradovaný 24“ iMac.

MacBook Air 3

Mark Gurman nespecifikoval, kdybychom se měli nových počítačů dočkat, takže si dovolíme odhadovat sami – už za pár týdnu by mohl přijít 27“ iMac, který mají pohánět čipsety Apple M1 Pro a M1 Max, na podzim bychom pak očekávali odhalení čipsetu Apple M2 a všech počítačů, které bude pohánět.

0 %

Trust Meter

Nakolik věříme tomuto úniku?

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTmania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Kapitoly článku