Apple pracuje na čipsetu M2 Pro. Přinese novou výrobní technologii

macbook macos unsplash lewek gnos

Ačkoliv Apple teprve před pár dny odhalil nový čipset s označením M2, už nyní se na veřejnost dostávají informace ohledně zahájení výroby dalšího. Má se jmenovat M2 Pro a podle analytika Jeffa Pu z Haitong International Tech Research bude jeho produkce zahájena ještě letos. Vyrábět jej bude tchajwanská TSMC.

3nm apple silicon feature

Zásadní výhodou chystaného kousku má být 3nm výrobní technologie, která nabídne ještě hustší osazení tranzistory. Ačkoliv má již ohlášená novinka M2 přinášet o poznání lepší výsledky než předchozí M1, stále je vyrobená 5nm technologií. Pokročilost M2 Pro by tedy měla být ještě větší.apple m3 feature blackNepřehlédněte

TSMC příští rok začne vyrábět 3nm čipsety. Apple se přidá později

Už dříve se k nám dostaly informace, že Apple pracuje na novém Macu mini i Macu Pro s M2 Pro ve výbavě. Tento čip bychom ale mohli vidět také v nové generaci iPadů. Dle analytiků se na začátku příštího roku můžeme těšit také na AR/VR headset s jablkem ve znaku.

Autor článku
Adam Bělunek
Baví mě Apple, kvalitní audio-video technika a obecně chytrá řešení, která fungují. Volné dny se snažím trávit v bikeparcích a trailcentrech na svém kole nebo na horách s batohem na zádech. Užívám si dobrou hudbu, občas zajímavou knihu a moc rád cestuji.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku