Domů » Bleskovky » Apple je po půl roce opět bilionovou společností

Apple je po půl roce opět bilionovou společností

Apple v tomto týdnu zveřejnil finanční výsledky za první kvartál letošního roku, které potvrzují zhoršující se příjmy z prodeje hardwaru a rostoucí výdělky ze služeb. Investoři jsou zdá se s tímto přerodem jablečné společnosti spokojeni, což se po oznámení finančních výsledků promítlo do ceny akcií.

apple

Apple je opět bilionový. Microsoft také

Apple se stal společností s bilionovou tržní kapitalizací loni v srpnu, ovšem na sklonku roku došlo k prvnímu poklesu prodejů iPhonů a s ním spojenou změnou interpretace finančních výsledků. Toho se investoři zalekli a poslali cenu akcií jablečné firmy o více než třetinu níže. Na první pozici se prodral Microsoft, jehož hodnota se v tomto týdnu krátce dostala nad hranici jednoho bilionu, avšak poté o pár procentních bodů klesla. Nyní mají obě společnosti srovnatelnou tržní hodnotu a bude zajímavé sledovat, zda se jim podaří cenu akcií takto vysoko udržet.

applecard

Microsoft hodlá těžit ze svého silného cloudu, do kterého v průběhu letošního roku hodlá v rámci projektu xCloud umístit i svoje AAA konzolové hry, Apple zase bude více vsázet na služby, které představil na konci března.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

 1. Asi to dělají dobře…

 2. Proč asi? Protože si nakupuje za 75 miliard svoje vlastní akcie? Nebo si fakt někdo může myslet, že po největším poklesu tržeb za celé roky, přijde strmý růst ceny akcií? :-D

  • Je to růstem služeb, kde má 2x vyšší marži než na hardware. Pokles tržeb se čekal kvůli Číně. Ten už v ceně byl, ale nakonec byl nižší, tedy to vypadá na „dno“ a odražení od něj. Jinak nákup akcií byl v tomto objemu kumulovaně v posledních 3 letech, tedy vzhledem k objemu trhu nic vyloženě významného.

  • Apple se i přes veškeré prognozy a žblepty tady a jinde některých poměrně daří.
   Ano prodeje devices poklesly, to není žádná novinka ale služby těm se daří a právě zařízení, jsou nejlepší vstupenkou k jejich používání.
   Podle mě je trh se smartphony již velmi přesycený, tak se to dotklo i iphonu.

  • Jj, iPhone neustále rostli, mají zřejmě naplněný svůj podíl na trhu. Teď se k tomu prodává jako teplé rohlíky nositelnost (sluchátka, hodinky) a nastupuje monetizace obsahu. Jede se dál, kolos Apple rozhodně nezpomaluje.

  • Aby apple prodelaval nejak vyrazne a smeroval postupne ke krachu, zustava pouze zboznym pranim nekterych lidi.
   Spolecnost je zdrava, funguje prosperuje a vydelava.
   Apple ma sortu lidi kteri maji jejich vyrobky radi,stejne tak sluzby, spokojene je pouzivaji a vyhovuje jim propojenost mezi jednotlivymi zarizenimi iphone,ipad,mac a dalsi, takhle to uz zadny vyrobce nena a mobilni windows jsou v soucasne dobe mrtve.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).