Domů » Bleskovky » Apple je po půl roce opět bilionovou společností

Apple je po půl roce opět bilionovou společností

Apple v tomto týdnu zveřejnil finanční výsledky za první kvartál letošního roku, které potvrzují zhoršující se příjmy z prodeje hardwaru a rostoucí výdělky ze služeb. Investoři jsou zdá se s tímto přerodem jablečné společnosti spokojeni, což se po oznámení finančních výsledků promítlo do ceny akcií.

apple

Apple je opět bilionový. Microsoft také

Apple se stal společností s bilionovou tržní kapitalizací loni v srpnu, ovšem na sklonku roku došlo k prvnímu poklesu prodejů iPhonů a s ním spojenou změnou interpretace finančních výsledků. Toho se investoři zalekli a poslali cenu akcií jablečné firmy o více než třetinu níže. Na první pozici se prodral Microsoft, jehož hodnota se v tomto týdnu krátce dostala nad hranici jednoho bilionu, avšak poté o pár procentních bodů klesla. Nyní mají obě společnosti srovnatelnou tržní hodnotu a bude zajímavé sledovat, zda se jim podaří cenu akcií takto vysoko udržet.

applecard

Microsoft hodlá těžit ze svého silného cloudu, do kterého v průběhu letošního roku hodlá v rámci projektu xCloud umístit i svoje AAA konzolové hry, Apple zase bude více vsázet na služby, které představil na konci března.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments