Divoké spekulace o iPhonu 7: USB-C konektor, čtečka otisků prstů v displeji či duální kamera

Ačkoliv společnost Apple představila své inovované modely 6s a 6s Plus (recenze) teprve nedávno, už nyní se objevují spekulace o iPhone 7. Kromě údajné voděodolnosti a prachuvzdornosti by měl disponovat také mnoha dalšími zajímavými technologiemi.

 
Současné modely 6s a 6s Plus

Podle serveru G For Games by mohl Apple v současnosti pracovat až s 5 různými konfiguracemi zařízení. Kromě výměny svého Lightning konektoru za USB-C by se mohlo objevit i bezdrátové nabíjení, duální kamera, Force Touch schopný pracovat s více dotyky najednou, nebo dokonce čtečka otisku prstů zabudovaná přímo v displeji.

 
Jeden z fanouškovských konceptů iPhone 7

U bezdrátového nabíjení visí mnoho otazníků, jelikož efektivita tohoto přenosu energie prozatím není příliš vysoká, což by nemuselo vyhovovat jablečným standardům. Čtečka otisku prstů přímo v displeji by mohla vyřešit „stížnosti“ uživatelů na přemíru místa nad a pod displejem, které zbytečně zvětšuje celkové rozměry telefonu.

  
Další z fanouškovských konceptů iPhone 7

Jelikož se jedná pouze o spekulace, a v některých případech hodně odvážné, je možné, že se ve výsledném produktu neobjeví žádná z technologií, nebo naopak všechny, případně úplně jiné, které zpráva nezmiňuje. Změn se tedy nejspíše chystá mnoho, již nyní kolují informace, že se Apple chystá zbavit legendárního 3,5mm konektoru na sluchátka v zájmu ztenčení telefonu. Nezbývá nám tedy než počkat do září příštího roku, kdy bude nový iPhone s pořadovým číslem 7 představen.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.

4 komentáře

 1. AIKON (neregistrovaný)

  No doufám že konektoru se nezbaví protože je dobrý pro připojení různých sluchátek. Zase si myslím že nějak moc místa by tim neušetřily. Co se týče rozměrů telefonu neřekl bych že jsou nějak zbytečně velký nahoře samozřejmě ano ale dole to víceméně nevadí. Vlastním iPhone 6S + a ty rozměry jsou v pořádku. Dnes jsem srovnával s kamarádovo lumií 1520 a iPhone je znatelně uší na výšku jsou rozměry velmi podobné iPhone je samozřejmě menší ale jde hlavně o tom šířku toho telefonu padne do ruky podstatně líp ale je kompaktnější do kapsy a prostě cokově je to lepší na pochop do ruky přesto štíhlé tělo. Co se čtečky otisky prstů týče tady si myslím že určitě nebude udělána jako na renderu to by asi znamenalo značný problémy s celým konceptem telefonu maximálně že by spodní část displejem byla využitelná jenom na nějaké ikony blbý tam baner s voliči nastálo což si nemyslím.

  • Jan (neregistrovaný)

   Tomu clanku by som nevenoval pozornost. Su to len nicim nepodlozene dohady. Obcas mi pride, ze take clanky vznikaju len preto aby ludia ako SHD mali kam prispievat.

 2. Colth (neregistrovaný)

  no ona má Lumia taky vetší displej…

  pokud by jste telefon porovnal třeba s 8″ zařízením, tak by se ta velikos jevila ještě lépe ;-)

 3. tomas (neregistrovaný)

  Aaron… Skus iphone porovnat s 950xl ktora sa lepsie drzi v ruke. A aj napriek vacsiemu displayu 950xl ma rozmery mensie. Neni tak tenky ale zato ma lepsiu baterku.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *