Domů » Bleskovky » Divoké spekulace o iPhonu 7: USB-C konektor, čtečka otisků prstů v displeji či duální kamera

Divoké spekulace o iPhonu 7: USB-C konektor, čtečka otisků prstů v displeji či duální kamera

Ačkoliv společnost Apple představila své inovované modely 6s a 6s Plus (recenze) teprve nedávno, už nyní se objevují spekulace o iPhone 7. Kromě údajné voděodolnosti a prachuvzdornosti by měl disponovat také mnoha dalšími zajímavými technologiemi.

 
Současné modely 6s a 6s Plus

Podle serveru G For Games by mohl Apple v současnosti pracovat až s 5 různými konfiguracemi zařízení. Kromě výměny svého Lightning konektoru za USB-C by se mohlo objevit i bezdrátové nabíjení, duální kamera, Force Touch schopný pracovat s více dotyky najednou, nebo dokonce čtečka otisku prstů zabudovaná přímo v displeji.

 
Jeden z fanouškovských konceptů iPhone 7

U bezdrátového nabíjení visí mnoho otazníků, jelikož efektivita tohoto přenosu energie prozatím není příliš vysoká, což by nemuselo vyhovovat jablečným standardům. Čtečka otisku prstů přímo v displeji by mohla vyřešit „stížnosti“ uživatelů na přemíru místa nad a pod displejem, které zbytečně zvětšuje celkové rozměry telefonu.

  
Další z fanouškovských konceptů iPhone 7

Jelikož se jedná pouze o spekulace, a v některých případech hodně odvážné, je možné, že se ve výsledném produktu neobjeví žádná z technologií, nebo naopak všechny, případně úplně jiné, které zpráva nezmiňuje. Změn se tedy nejspíše chystá mnoho, již nyní kolují informace, že se Apple chystá zbavit legendárního 3,5mm konektoru na sluchátka v zájmu ztenčení telefonu. Nezbývá nám tedy než počkat do září příštího roku, kdy bude nový iPhone s pořadovým číslem 7 představen.

David Preiss

Student vysoké školy žijící v Praze. Rád zkouší nové věci a neustále šilhá po novém telefonu, i když ho nepotřebuje. Fanoušek Elona Muska a jeho projektů, především pak vozů Tesla. Rád běhá, plave a odpočívá na gauči.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments