Domů » Bleskovky » Apple expanduje na rozvojové trhy: Nyní míří do Indie

Apple expanduje na rozvojové trhy: Nyní míří do Indie

Vypadá to, že se Apple více zaměří na rozvojové trhy, nějaký čas se snaží v Číně a po Spojených Státech ji považuje za klíčový trh. Další zemí, na kterou se Apple chystá zaměřit je Indie. Společnost by do roku 2015 měla ztrojnásobit počet svých obchodů. Nebudou jako ve Spojených Státech, ale podobnější těm, co známe od nás. Jedná se o franšízu, která prodává jen Apple produkty. Chce jich otevřít rovných 200 během dvou let a zároveň rozšířit dostupnost v běžném prodeji. 

Rozšíření obchodní sítě v Indii trochu nahrává spekulacím o levnější variantě iPhone, jelikož ten by byl cílen hlavně na zákazníky v rozvojových zemích. Apple Indii dlouho přehlížel a nejdominantnějším je v zemi Samsung, který kontroluje 38 procent trhu s chytrými telefony a zároveň má síť, která obsahuje prakticky 900 obchodů, kde můžete koupit kompletní portfolio telefonů a tabletů.

David Podzimek

3 komentářů

  1. Apple přehlížel Indii? A kde pak tedy mají call centrum?:-) (vtip)

  2. Miliony Indů si odepřou misku rýže a koupí si něco od Apple :-)

    • W8 (neregistrovaný)

      no aspon su ich miliony

      na samsung tam bola rada pre 100 ludí :D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).