Apple chystá nový monitor. Oproti Pro Display XDR má stát polovinu

Apple display

Na konci loňského roku jsme vydali souhrnný článek o produktech, které Apple chystá pro letošní sezonu. Toto téma nyní doplnil informátor Mark Gurman ze serveru Bloomberg, který přidal ještě jeden nečekaný produkt.

Apple chystá nový monitor. Bude levnější než Pro Display XDR

Podle Gurmana by se v letošní nabídce Applu mohl objevit nový externí monitor, který bude levnější než dosavadní Pro Display XDR. Ten startuje na ceně 140 tisíc korun, tudíž si jeho pořízení obhájí spíše profesionálové, zatímco běžný uživatel bude hledat u konkurence.

pro display

Chystaný monitor má být více cílen na běžného spotřebitele, byť i jeho cena nemá být nijak lidová, Gurman odhaduje v přepočtu zhruba 70 tisíc korun. To je mnohem více, než stál Apple Thunderbolt Display, vyráběný do roku 2016.

Podle leakera @dylandkt má Apple nasmlouvané u LG tři velikosti displejů s úhlopříčkami 24, 27 a 32 palců. První z nich pravděpodobně patří do současného iMacu, další dva buď budou patřit většímu iMacu (Pro) anebo právě zmíněnému externímu monitoru.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku