Apple chystá nástupce kompaktního iPhone SE: jaké novinky nás čekají?

iPhone SE 2020 recenze

První iPhone SE byl tak trochu experimentem. Spojení v té době aktuálního hardwaru s osvědčeným designem se ukázalo jako velmi prozíravé – z iPhonu SE se stal hit. Dlouhé roky jsme čekali na jeho nástupce, až jsme se v loňském roce konečně dočkali. Apple opět vsadil na stejnou strategii a znovu mu to vyšlo. Co můžeme očekávat od nástupce iPhonu SE (2020)?

iPhone SE 2020 15
iPhone SE (2020)

Se spekulacemi o nástupci nepřišel nikdo jiný než Ming-Chi Kuo, renomovaný analytik specializující se na Apple. Ten tvrdí, že nástupce iPhonu SE (2020) si zachová jak design, tak velikost displeje.

Nepřehlédněte – Recenze iPhone SE (2020): dobře promyšlený tah na branku

Největším vylepšením by měl být procesor, který bude podporovat sítě 5. generace. Pokud jde o uvedení do prodeje, Kuo předpokládá, že následovník iPhonu SE (2020) nepřijde na trh dříve než v první polovině roku 2022.

iPhone SE 2020 06
iPhone SE (2020)

Ming-Chi Kuo přišel také se spekulacemi ohledně iPhonu 13. Očekává čtyři velikosti displeje, menší výřez či použití 5G čipu X60M od Qualcommu. Vylepšení by měl doznat také širokoúhlý objektiv o světelnosti f/1.8 a automatické ostření. Odhaduje se také nasazení 120Hz LTPO displeje, kterým by Apple snad konečně srovnal krok s konkurencí.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku