Domů » Bleskovky » Apple chystá nástupce kompaktního iPhone SE: jaké novinky nás čekají?

Apple chystá nástupce kompaktního iPhone SE: jaké novinky nás čekají?

První iPhone SE byl tak trochu experimentem. Spojení v té době aktuálního hardwaru s osvědčeným designem se ukázalo jako velmi prozíravé – z iPhonu SE se stal hit. Dlouhé roky jsme čekali na jeho nástupce, až jsme se v loňském roce konečně dočkali. Apple opět vsadil na stejnou strategii a znovu mu to vyšlo. Co můžeme očekávat od nástupce iPhonu SE (2020)?

iPhone SE 2020 15
iPhone SE (2020)

Se spekulacemi o nástupci nepřišel nikdo jiný než Ming-Chi Kuo, renomovaný analytik specializující se na Apple. Ten tvrdí, že nástupce iPhonu SE (2020) si zachová jak design, tak velikost displeje.

Nepřehlédněte – Recenze iPhone SE (2020): dobře promyšlený tah na branku

Největším vylepšením by měl být procesor, který bude podporovat sítě 5. generace. Pokud jde o uvedení do prodeje, Kuo předpokládá, že následovník iPhonu SE (2020) nepřijde na trh dříve než v první polovině roku 2022.

iPhone SE 2020 06
iPhone SE (2020)

Ming-Chi Kuo přišel také se spekulacemi ohledně iPhonu 13. Očekává čtyři velikosti displeje, menší výřez či použití 5G čipu X60M od Qualcommu. Vylepšení by měl doznat také širokoúhlý objektiv o světelnosti f/1.8 a automatické ostření. Odhaduje se také nasazení 120Hz LTPO displeje, kterým by Apple snad konečně srovnal krok s konkurencí.

Michael Chrobok

Nestranný fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

4 komentářů

  1. “Apple chysta novy telefon. Nevime, kdy vyjde ale bude to nejspise az za par let”

    Asi tak vypada cela tahle zprava.

  2. No pokud to nezprasí akuškou tragické kapacity a cenou, tak to může mít úspěch (a částečné napravení průseru jménem iPhone 12 mini). Já jim držím palce hlavně proto, aby se tím konečně podařilo aspoň částečně nastartovat trend alespoň trochu menších telefonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).