Domů » Bleskovky » Apple chystá dva ohebné iPhony. Dočkáme se v roce 2023?

Apple chystá dva ohebné iPhony. Dočkáme se v roce 2023?

Ohebné smartphony jsou hitem posledních let a podle mnohých také budoucností chytrých telefonů. Nejvýraznější je v tomto odvětví Samsung, který nedávno představil dva nové přírůstky do svého ohebného portfolia – Galaxy Z Fold 3 a Flip 3. Technologický svět nicméně netrpělivě očekává, kdy svůj první ohebný smartphone představí také největší konkurent Samsungu, kalifornská společnost Apple.

The iPhone Flip display specs le
Koncept ohebného telefonu od Applu

Se žhavou spekulací přišel server Business Korea, který tvrdí, že Apple pracuje rovnou na dvou ohebných zařízeních, jedním s vertikálním ohybem ve stylu Fold 3 a jedním s horizontálním ohybem ve stylu Flip 3. Podle uniklých informací chce Apple na ohebných displejích spolupracovat s LG, aby se vyhnul vzrůstajícímu monopolu Samsungu.

Introducing iPhone 13 Flip — Apple
iOS BETA News # Exclusively to CONCEPTSIPHONE! SUBSCRIBE: https://www.youtube.com/user/maxgurjev11 #Apple #iPhone13 #iPhoneFlip – ------------------------------------------------------------- – ConceptsiPhone Instagram: https://www.instagram.com/conceptsiphone/ For business inquiries: conceptsiphone@gmail.com Facebook: https://www.facebook.com/Conceptsiphone – ------------------------------------------------------------- – Track: Spektrum & Sara Skinner - Keep You [NCS Release] Music provided by NoCopyrightSounds. Watch: https://youtu.be/YnmOmNqBWtM Free Download / Stream: http://ncs.io/KeepYou">

Informační zdroje rovněž hovoří o rozměrech displeje jednoho z prototypů. Ten by měl dosáhnout velikosti 7,5″, přičemž není jasné, zda jde o prototyp s vertikálním či horizontálním ohybem. Tato velikost až pozoruhodně odpovídá spekulovanému Google Pixel Fold, o jehož displej by se mělo rovněž postarat LG a jehož velikost se odhaduje na 7,6″.

Bude ohebný iPhone ve stylu Foldu, nebo Flipu?

„Apple nebude schopný nějakou dobu určovat trendy v ohebných zařízeních, neboť bude chvíli trvat, než dožene lídra trhu Samsung a čínské výrobce, jako je Huawei či Xiaomi,“ tvrdí informační zdroje. Co ale můžeme s jistotou říci, je to, že přítomnost Applu v tomto odvětví vzbudí o ohebné smartphony velký zájem – dle uniklých informací bychom se ohebného telefonu Applu mohli dočkat už v roce 2023.

Folding iPhone concepts
Koncepty ohebného iPhonu

O ohebném telefonu Applu už dříve spekuloval uznávaný analytik Ming-Chi Kuo, podle nějž se má jednat o smartphone s horizontálním ohybem, tedy „véčko“. Pro jaký typ ohebného telefonu se Apple rozhodne, každopádně není jisté, nicméně s velkou pravděpodobností přinese do tohoto segmentu nový designový pohled na věc.

Michael Chrobok

Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.

12 komentářů

  1. Ohebné iPhony už měl Apple v roce 2014. Ohýbaly se docela snadno.

  2. Bohužel, to co předvedl Apple při posledním představení jeho novinek (viz Apple Watch), tomu snad nikdo nebude věřit.
    Až to bude Apple prodávat, tak to ano, jinak to jsou pouze vlhké sny nějakého fandy…

    • Apple posledne roky prebral stafetu slibotechny a jeho ofce len cakaju a cakaju. Zatial, co skutocny svet technologii im unika milovymi krokmi.

    • konkretne

    • Lol.. To říká somár, co tady s flanelákem tvrdili, jak je windows phone nejvyspělejší systém na světě. To, co tady Maďaři předvádí, to fakt nemá obdoby :D

    • Skylark
      Jmenovaný s Jirkou měli v něčem pravdu Windows Phone i nasledný Windows10 mobile, byly skvělé systémy, bohužel MS je vlastní nechopností, nebyl schopen více prosadit

    • Tedy: to ofca ale nema odkial vediet

    • Skylark: a to je najvtipnejsie na tom, ze ty a tvoji fellas preberate pbdobne maniere. Do vlastnej huby si kakate a este sa na tom smejete. Well done 👏

    • No, „skvele“ je podla mna trochu silne slovo. Boli designovo pekne zvladnute, ale koncept dlazdic nedotiahnuty.

      A to, co na nich bolo zaujimave (napriklad integracia socialnych sieti) MS aj tak zarezal, takze to vlastne ostalo len pri tom peknom designe.

      Za mna boli skvely system Blackberry 10 a aj ked naopak UI posobilo trochu zastaralo, fungoval fantasticky a fakt mi chyba. Ale to sme trochu OT :)

  3. Luník IX strikes back. Chtělo by to víc práce a zkrátit pauzy na Internet.

  4. Skylark: a to je najvtipnejsie na tom, ze ty a tvoji fellas preberate pbdobne maniere. Do vlastnej huby si kakate a este sa na tom smejete. Well done 👏

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).