Zdroj: MacRumors

Apple chystá 6 novinek s miniLED displejem. První bude iPad Pro

Letošní podzim je v podání Apple dosti výživný. Už jsme se dočkali dvou nových hodinek a dvou tabletů, nyní čekáme na čtyři nové iPhony a chytrý lokalizační přívěšek. Apple však neusíná na vavřínech a chystá další produkty, přičemž některé z nich dorazí zřejmě už na začátku příštího roku.

Apple se připravuje na sériovou výrobu miniLED displejů

Podle uznávaného informátora Ming-Chi Kua se můžeme těšit na nový iPad Pro, který vůbec poprvé použije displejovou technologii miniLED. Ta má nabídnout větší efektivitu než současné LED displeje, přitom má poskytnout temnější černou barvu, vyšší jas, bohatší barvy a lepší kontrast.

MiniLED

Apple s technologií miniLED koketuje již delší dobu, avšak dosud nebyly výsledky takové, aby bylo možné tyto displeje nasadit do sériové výroby. Primárním dodavatelem má být společnost Epistar, která se však potýká s výrobními problémy. Kvůli nim bude schopná letos dodat pouze 300 – 400 tisíc displejů, Apple přitom počítal s dvojnásobkem.

Naštěstí firma z Cupertina není závislá pouze na jednom dodavateli, s konkurenční firmou Sanan Optoelectronics údajně Apple dosáhl působivých výsledků, díky kterým může miniLED displeje nasazovat rychleji než očekával.

Ještě v letošním čtvrtém kvartále má začít masová výroba prvních miniLED panelů, údajně se bude jednat o 12,9“ displeje pro nový iPad Pro. Do konce příštího roku se podle Ming-Chi Kua dočkáme šesti nových zařízení s miniLED displeji, a to jak z rodiny iPad, tak z rodiny Mac.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku