TOPlist

Apple chystá 15,5″ MacBook Air. Premiéra už v dubnu?

MacBook Air M2 Chip Purple Feature
  • Známý analytik předpovídá příchod 15,5“ MacBooku Air
  • Na detaily ohledně výbavy jsou informace poměrně skoupé
  • Představení by se mělo odehrát už začátkem dubna

Do rodiny notebooků MacBook se nejspíše chystá výjimečný přírůstek. Alespoň to tvrdí známý analytik Ross Young, který se zaměřuje na výrobu displejů a ve svých predikcích je v posledních letech poměrně úspěšný. Nadcházející MacBook Air by se měl pyšnit zobrazovacím panelem o velikosti 15,5“, čímž by se stal doposud největším zařízením s přídomkem Air, který Apple vyrobil.

Ve svém tweetu Young rovněž uvedl, že firma z Cupertina chystá představení začátkem dubna, což by znamenalo, že výrobní linky již pracují na plné obrátky. Je nicméně pravděpodobné, že v dubnu se bude jednat pouze o oznámení a spuštění předobjednávek, přičemž k prvním zájemcům se dosud největší MacBook Air dostane až později. Na detaily byl Young nicméně skoupý, a tak nevíme, zda bude uvnitř čipset M2, nebo už nová generace M3, stejně tak je záhadou případná cena. Velmi zajímavé bude, kolik toto zařízení bude vážit – LG zvládlo u podobného stroje stlačit hmotnost na 1,1 kilogramu.2016 12 inch macbook featureNepřehlédněte

MacBook Air slaví výročí. Steve Jobs před 15 lety vytáhl z obálky nejtenčí notebook na světě

Jarní představení hardwarových novinek je pro Apple již takovou malou tradicí. V březnu loňského roku firma ukázala světu aktualizovaný iPhone SE a nové iPady Air společně se zařízeními Mac Studio a Studio Display. Duben 2021 se pro změnu nesl ve znamení iMacu a iPadu Pro s procesorem M1, aktualizovanou verzí Apple TV a dlouho očekávaných AirTagů.

Autor článku Michael Chrobok
Michael Chrobok
Zástupce šéfredaktora, fotograf, hráč. Baví mě baseball, F1, urbanismus, filmy Wese Andersona, moderní umění a rozličné fantasy/sci-fi světy. Nepohrdnu dobrým jídlem, zajímavou knihou či výletem do neznáma.

Kapitoly článku