Apple celosvětově dominuje nositelné elektronice. Prim hrají AirPods a Apple Watch

Apple Watch SE uvod

Zatímco v oblasti 5G se Applu a jeho iPhonům příliš nedaří, v segmentu nositelné elektroniky byste konkurenci pro jablečného výrobce hledali marně. To alespoň vyplývá z dat společnosti IDC, která spočítala podíl Applu na celém trhu s nositelnou elektronikou za čtvrtý kvartál 2020 na rovných 36 procent. Na tomto čísle se podílejí nejvíce bezdrátová sluchátka AirPods a chytré hodinky Apple Watch.

To ale není jediné zajímavé číslo. Apple zaznamenal meziroční nárůst v oddělení hodinek o celých 45 procent, především díky Apple Watch Series 3, Apple Watch Series 6 a Apple Watch SE. V případě sluchátek je meziroční nárůst o 22 procent, na čemž se nejvíce podílely AirPods 2 a AirPods Pro.

AirPods Pro 02
Apple AirPods Pro

Celkem dodal Apple na trh 55,6 milionu zařízení za čtvrtý kvartál 2020, zatímco ve čtvrtém kvartálu roku 2019 to bylo 43,7 milionu zařízení. To znamená meziroční růst o 22 procent a celkový podíl 36,2 procenta na konci loňského roku. Největší konkurenti v podobě Xiaomi a Samsungu za stejný kvartál dodali na trh 13,5 milionu, respektive 13 milionů zařízení.

Nepřehlédněte – Recenze Apple Watch SE: dostupná vstupenka do světa chytrých hodinek

Analytik Ming-Chi Kuo také odhaduje, že za loňský rok Apple dodal na trh 90 milionů sluchátek AirPods, přičemž očekává, že v roce 2021 toto číslo spadne na 78 milionů.

Autor článku
Michael Chrobok
Fanoušek mobilních technologií, amatérský fotograf, příležitostný sportovec a městský cyklista. Ve volném čase rád cestuje, zahraje si hru, nebo se ponoří do světa Zaklínače či Star Treku.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku