Domů » Bleskovky » Výstavba sídla Apple Campus 2 se potýká s nepříjemnými problémy

Výstavba sídla Apple Campus 2 se potýká s nepříjemnými problémy

V posledních dnech vypluly na povrch další zajímavé informace ohledně výstavby nového sídla společnosti s označením Apple Campus 2. Práce na opulentním projektu mají na starosti společnosti Skanska a DPR, nicméně kalifornský výrobce zřejmě není z postupu příliš nadšen. Apple se údajně rozhodl pro přerušení vztahu s generálními dodavateli po vyjádření, že švédská Skanska ohlásila záměry opustit staveniště po dokončení jádra a hlavního pláště budovy.


Apple Campus 2

Těžko soudit, co vedlo k podobnému rozhodnutí – zvlášť, když vezmeme v potaz hodnotu zakázky převyšující 800 milionů amerických dolarů. O dokončení interiérů se má postarat společnost Rudolph & Sletten, kterou Apple v posledních týdnech oslovil. Další nepříjemnou zprávou je posunutí termínu dokončení. Neoficiální zdroje hovoří o druhé polovině 2016, což je zhruba o rok později, než s čím počítaly původní plány.

Apple Campus 2 je v mnoha ohledech zcela unikátní projekt. Například veškerá energie potřebná na chod celé budovy má být získávána výhradně z obnovitelných zdrojů. Celý koncept si zakládá na čistotě a eleganci, která je pro Apple naprosto typickým rysem. Plánovaný rozpočet činí dvě miliardy dolarů, což perfektně vyjadřuje majestátnost stavby. Na závěr si pochopitelně nemůžu odpustit štiplavou poznámku směřující ke kontroverznímu tunelu Blanka, který stále čeká na své slavnostní otevření. Jak je vidno, podobné problémy se nevztahují pouze na naší kotlinu, ale přesahují i za velkou louži.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

17 komentářů

 1. Na rozdiel od Blanky, toto bude otvorené.

  • Kamil (neregistrovaný)

   Pokud to nestaví Skanska CZ, tak snad ano :-)

  • Krykr (neregistrovaný)

   Blanku staví Metrostav, stejně jako všechno předražené a zpožděné (minimálně v Praze).

 2. Samone (neregistrovaný)

  Tak to bude největší gayclub široko daleko…

  • ten je dávno postavený vedľa a GOOGLE si ho pekne farebne vyzdobuje , ved dúhová je farba vaša

  • SAMONE nemuzes prekousnout ze je Tim Cook homosexual vid? a co ma byt, ja se radim k te pocetnejsi skupine hetero ale vubec mi nevadi, ti lide za to nemohou narodili se tak, stejne tak jsi se ty narodil jako naproste PAKO kdyz muzes tohle napsat, furt lepsi gay nez debil jak ty trubko!

 3. Stavět se to u nás, tak rozpočet překročí třikrát a otevřou to možná za dvacet let. Stačí se podívat, jak u nás stavíme dálnice, kolik to stojí a jak dlouho to trvá.

  • Jan (neregistrovaný)

   U nas mame opacny problem. Dialnice su vraj prilis lacne.

 4. Co všechno jim lidi v cenách telefonů nezaplatí…

 5. korokoš (neregistrovaný)

  Opravdu diskuze tady na smartmanii vždy přetékaji inteligencí…

  • jako vždy…tyhle stavby se většinou potýkají s problémy a postihlo to i apple, ale aspon je o čem psát a penízky ze zobraz. reklamy se jen sypou, nelze to mít sm ani dalším za zlé, však z reklamy z větší části žijí :-)

  • korokoš (neregistrovaný)

   Já to chápu a dokonce schvaluji, ať si píšou o čem chtěj, když se mk to nebude líbit, pujdu jinam… ale ty kecy vždycky podtim… Někteří místní očividně mají moc času tady na tom světě a rádi se poslouchaj, bez ohledu na to co z nich padá :-)

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Jo, tady se to „yntelygenti“ jenom hemzi – viz ty dva nahore Samone a ten blb co na nej reagoval. Neboj prijdou dalsi – vsech 8 ceskych uzivatelu WP se shromazduje tady na Smartmanii jsou snadno identifikovatelni… ;-)

  • Mr. Arakin, podľa mobilenetu má WP v čechách väčší podiel ako Ios.

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Kendal: [odkaz]

 6. Trochu OT, pro zajímavost, bránu (velká jako kráva) tam dodává plzeňská firma.

  • jj proc ne, v plzni to jede a co skoda trans? mohal by tam dodat nejaka ty vozitka do ameriky tusim dodavaji tramvaje, ten komplex bude jiste obrovsky a tramvaje ci ty na bateriovy pohin by byly green nez autobusy at euro 6 ci cng ne?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).