Apple bude mít nová sluchátka. Jedna budou extra drahá a jedna naopak „levná“ – SMARTmania.cz

Apple bude mít nová sluchátka. Jedna budou extra drahá a jedna naopak „levná“

Sluchátka Apple AirPods Pro 2
  • Apple se chystá příští rok představit nová bezdrátová sluchátka
  • Půjde o nástupce AirPods Max a pak také speciální model s cenou pod 3 tisíce Kč

Během posledních týdnů nezávisle na sobě potvrdili tipéři Ming-Chi Kuo a Jeff Pu, že Apple chystá nová sluchátka. Má jít o high-end a naopak low-end model, tedy zařízení na zcela opačných koncích spektra.

Šetřivé fanoušky Applu jistě zaujme spekulace ohledně tzv. AirPods Lite (nepotvrzený název), tedy levnější alternativy ke klasickým AirPodům z předloňského roku. Není zcela jasné, jaká omezení co do výbavy lacinější pecky přinesou, důležitá ale bude hlavně cena. Ta má činit 99 dolarů, tedy asi 2 700 Kč včetně DPH podle aktuálního kurzu. A to je velký rozdíl, vždyť AirPods 3. generace stojí oficiálně 5 490 Kč i s daní, tedy víc jak dvakrát tolik.airpods max2Nepřehlédněte

Přijdou vám AirPods Max moc drahá? Apple údajně pracuje na levnější variantě

Pro změnu náročnější klientelu by mohla potěšit spekulace týkající se 2. generace náhlavních sluchátek AirPods Max. Ani zde není dostatek informací o výbavě, dokonce ani o ceně. Rozhodně to ale nebude žádná láce, vždyť původní AirPods Max stála 16 490 Kč včetně DPH.

Oba zmínění insideři věří, že premiéra dvojice zmíněných produktů se uskuteční až v příštím roce 2024, ne-li rovnou o rok později. Vloni totiž Apple uvedl na trh 2. generaci AirPods Pro a o rok dříve zatím poslední 3. generaci standardních AirPodů.

Autor článku Jakub Fišer
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.

Kapitoly článku