Apple a rozšířená realita? Podle Tima Cooka máme zůstat naladěni a čekat, co přijde

apple vr ar headset virtualni rozsirena realita bryle

Před nedávnou vývojářskou konferencí WWDC se hlasitě spekulovalo o tom, zda tam Apple představí svoji první náhlavní soupravu pro rozšířenou/virtuální realitu, nebo alespoň zda vývojářům ukáže softwarovou platformu pro tento typ zařízení. Nestalo se ani jedno, avšak to rozhodně neznamená, že Apple v této oblasti nic nedělá – podle zasvěcených jen zatím není připraven na slavnostní odhalení. Kdy připraven bude?

Apple AR VR headset with realityOS

Podle optimistů bychom se mohli jablečného headsetu dočkat ještě letos na podzim, střízlivější hlasy hovoří o jaru příštího roku. Polínko do ohně nyní přihodil sám ředitel Applu Tim Cook v rozhovoru pro China Daily, v němž byl na budoucnost AR/VR přímo dotázán.

Cook zopakoval již dříve vyřčené, tedy že je z rozšířené reality doslova nadšený a že pro její hladkou adopci je zapotřebí přinést lidskost. Technologie AR/VR je stále v plenkách a Apple se snaží o její rozvoj. Cook například zmínil 14 tisíc existujících aplikací využívajících službu AR Kit, která zprostředkovává rozšířenou realitu milionům lidí po celém světě.

Současnou branou do světa AR/VR jsou v případě Applu telefony iPhone a tablety iPad, avšak zjevně nezůstane pouze u nich – šéf kalifornské firmy s potutelným úsměvem naznačil, že jeho lidé „něco“ chystají. Stačí prý jen zůstat naladěn a sledovat, co přijde.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku