Domů » Bleskovky » Aplikace Pilulka.cz podporuje eRecept. Ušetří vám cesty do lekáren

Aplikace Pilulka.cz podporuje eRecept. Ušetří vám cesty do lekáren

Mobilní aplikace Pilulka.cz se s poslední aktualizací rozšířila o službu eRecept a přidala propojení se svými lékárnami. Lidé tak mohou v mobilu zjistit, zda je jejich lék na skladě ve vybrané lékárně, případně si jej objednat a rezervovat. Ušetří zbytečnou cestu do lékárny či telefonát. Je to poprvé v České republice, kdy lidé mohou takovou možnost využít. Pilulka.cz tímto krokem dále rozšířila svou komplexní aplikaci, kterou jako první v Evropě spustila koncem roku 2017. Kromě využití eReceptu je možné z aplikace nakoupit volně prodejná léčiva a další sortiment lékárny.

V našich statistikách vidíme, že zhruba patnáct procent zákazníků si jde do lékárny objednat lék, který není běžně na skladě. To je obrovské číslo. V přepočtu to znamená, že v celé republice lidé do všech lékáren ročně absolvují zhruba deset milionů zbytečných cest,“ říká k tomu Martin Kasa, spolumajitel Pilulka.cz a dodává: „Ačkoliv má eRecept některé odpůrce, naše aplikace je jasný příklad toho, proč jde o skvělou věc. Systém umožňuje zjednodušit lidem život. Digitalizace ve zdravotnictví má smysl a těším se, že vznikne řada dalších způsobů, jak eRecept chytře využít.

Jak snadno na eRecept s Pilulka.cz

A jak to celé funguje? Pacient obdrží od lékaře eRecept. Ten snadno zadá do Pilulka.cz aplikace, například naskenováním přes fotoaparát telefonu. Následně si v aplikaci vybere lékárnu, provede rezervaci a do lékárny již pak míří vyzvednout své léky s jistotou, že jsou pro něj připraveny. A to i takové, které nejsou běžně skladem – lékárna je automaticky objedná nebo individuálně připraví. K vyzvednutí léků může pacient využít i lidi ze svého okolí. Aplikace nabízí možnost snadno přeposlat eRecept rodině nebo známým lidem přes SMS, Facebook či e-mail.

Aplikace kromě toho uloží všechny zadané eRecepty, takže člověk si může snadno dohledat, kdy a jaké léky užíval. U léků jsou v aplikaci na jeden klik k dispozici také elektronické příbalové letáky a další důležité informace pro pacienty.

Pilulka
Cena: zdarma
‎Pilulka.cz
‎Pilulka.cz

Dalším logickým krokem by mohla být možnost rovnou si v aplikaci objednat dovoz předepsaných léků domů. Současná legislativa ČR to bohužel neumožňuje a zákon vyžaduje, aby si lidé léky vyzvedli v kamenné lékárně. V odborných kruzích ale již probíhá diskuse o uvolnění některých skupin předpisových léčiv pro doručení domů. Země jako třeba Německo, Dánsko, Švédsko nebo Holandsko tuto možnost nabízejí. Pro řadu pacientů, například starších lidí, kteří žijí sami a díky handicapu je pro ně cesta do lékárny problém, by to byla velká úleva.

Zájem pacientů o úsporu času a zjednodušení života potvrzují také výsledky čerstvého průzkumu Pilulka.cz. Celkem 68 procent dotázaných lidí uvedlo, že do lékárny chodí více než šestkrát ročně. Zároveň jsou ale již zvyklí nakupovat na internetu volně prodejné léky – na webu je běžně objednává 69 procent respondentů. Z toho také plyne, že by lidé zcela jasně uvítali možnost nechat si domů dovážet i předpisové léky – pro tuto možnost se vyslovila naprostá většina dotázaných, celkem 80 procent.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Diskuze k článku

  1. LivingLegend

    „Ačkoliv má eRecept některé odpůrce, naše aplikace je jasný příklad toho, proč jde o skvělou věc“

    Pán je očividně suterén, kdokoliv zkoušel nasadit aRecept a řešit potažmo cokoliv se SÚKLem tak se nemůže divit proč ani doktoři o to nestojí.

    Ale chápu proč se eRecept líbí takovým to společnostem… nemusí řešit OCR

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).