Domů » Bleskovky » Aplikace Pilulka.cz nově nabízí možnost sledování zásilky na mapě

Aplikace Pilulka.cz nově nabízí možnost sledování zásilky na mapě

Zákazníci e-shopu Pilulka.cz nyní mohou živě sledovat pohyb své zásilky v mapě. Služba je nově součástí mobilní aplikace pro telefony Android a iOS. Pokud si zákazníci nechají doručit objednávku vlastní přepravou Pilulka.cz, vidí přesně, kde se šofér s vozem nachází. Zákazníci znalost polohy vozu využijí například k tomu, aby již čekali před domem, často rovnou míří do práce nebo třeba na nákup.

Aplikace Pilulka.cz nově nabízí možnost sledování zásilky na mapě
Aplikace Pilulka.cz nově nabízí možnost sledování zásilky na mapě

Z pohledu zákazníka zdánlivě jednoduchý krok je postaven na vlastním softwaru, který řídí trasování přepravy a využívá GPS modul každého vozidla Pilulka.cz. Data se pak živě přenášejí do mobilní aplikace.

Pilulka
Pilulka
Cena: zdarma
‎Pilulka.cz
‎Pilulka.cz

Vlastní přepravu nabízí Pilulka.cz už od roku 2016. Byla jedním z prvních e-shopů, který s vlastí flotilou vozidel přišel. V současné době společnost doručuje okolo 70 % zásilek v Praze a okolí právě Pilulka auty a podíl tohoto způsoby dopravy neustále roste. Dlouhodobě je největší zájem o ranní doručení, nejméně využívané je doručení ve večerních hodinách a nejméně oblíbený čas z celého týdne je páteční večer.

Trasování přepravy má ještě další efekt. Díky optimalizaci trasování Pilulka výrazně šetří najeté kilometry. “Všechny zásilky Pilulka Auto jsou také doručovány v recyklovatelných taškách a celá flotila přechází na CNG. Rádi bychom přešli i na plně elektrická vozidla, zatím ale hledáme takové, které by splňovalo naše požadavky,” říká Kateřina Schotliová, tisková mluvčí společnosti Pilulka.cz.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).