Domů » Bleskovky » Aplikace Mapy.cz nově podporuje Apple CarPlay

Aplikace Mapy.cz nově podporuje Apple CarPlay

Aplikace Mapy.cz je od dnešního dne dostupná i v rámci automobilového systému CarPlay od společnosti Apple. Rozšiřuje tak své zaměření více k navigaci a informacím z dopravy. Majitelé mobilních zařízení iPhone a iPad a patřičně vybavených vozů tak mohou na cestách využívat navigaci s ryze českými mapovými podklady.

V rámci infotainmentu v autě mají lidé k dispozici vše, co znají z aplikace Mapy.cz – tedy klasickou navigaci, včetně značení dopravních pruhů či nočního režimu. „Přidali jsme také možnost rychle si přepnout mapu z obrazovky navigace do telefonu a zpět, pro rychlejší ovládání. V CarPlay je navíc možné pohodlně používat mapu i bez navigace,“ uvádí Jakub Faifer, produktový manažer služby Mapy.cz.

mapy carplay

Uživatelé aplikace Mapy.cz určitě ocení synchronizaci funkcí z mobilního telefonu na infotainment v jejich voze. Dostupná je i možnost vybrat si do plánování oblíbená místa uložené v Moje mapy.

‎Mapy.cz
‎Mapy.cz
Cena: zdarma

Mapy.cz se díky spolupráci s Apple dostaly mezi dvanáct navigačních systémů, které jsou v CarPlay celosvětově dostupné, a uživatelé je tak mohou komfortně využívat po připojení svého telefonu v autě. Majitelé mobilních zařízení s operačním systémem Android si budou muset na české Mapy.cz ve svých vozech ještě počkat. „Propojení naší mapové aplikace s Android Auto zatím blokuje společnost Google, která omezuje přístupy třetích stran do svých systémů, ale věříme, že se situace v budoucnu změní,“ dodává Faifer.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
lerion
Anonym
lerion
Offline

Skoda toho Android Auto. Sice na navigaci pouzivam Waze, (ktery je graficky i UI hrozny, ale ma nejlepsi data), ale Mapy.cz maji bezkonkurencne nejlepsi mapove podklady prakticky pro cely svet.
Snad Google dostane rozum…

lukass71
Uživatel
lukass71
Offline

Mne naopak Waze prijde jako jedna z nejpovedenejsich aplikaci po graficke a UI strance.

ghj ghj
Anonym
ghj ghj
Offline

zajimave, mne mapove podklady ve waze prijdou jako vylozene hnusne. a ui mne take nevyhovuje.

maq1234
Anonym
maq1234
Offline

Lukáš, co že to studuješ? :D

lukass71
Uživatel
lukass71
Offline

Architekturu, diky za optani:)

Skylark
Uživatel
Skylark
Offline

Zbytečnost přece pro minoritní trh :D