Domů » Bleskovky » Anonymous: NSA má přístup k otiskům z biometrického snímače v iPhone 5s

Anonymous: NSA má přístup k otiskům z biometrického snímače v iPhone 5s

Celosvětová skupina samozvaných obránců internetu Anonymous do světa vypustila velmi odvážné tvrzení. Podle všeho se údaje z biometrického snímače integrovaného v iPhone 5s neukládají pouze do paměti zařízení, ale mají k nim mít přístup i obranné složky Spojených států. Anonymous poukazují na vysoce prominentní osoby, které byly v minulých letech úzce spřaženy s vládou George Bushe mladšího.

Podle této spekulace společnost AuthenTec vedená Robertem E Gradym, nezvykla apelovala na již proběhlou akvizici s Applem. Za touto horlivou snahou stála Gradyho domněnka, že pokud dojde k nasazení biometrického snímače do nového iPhonu, brzy se tak začne dít u konkurenčních výrobců, kteří se budou snažit Apple v tomto směru napodobit. Vzhledem k povaze skupiny Anonymous nelze z pochopitelných důvodů zdroj těchto informací relevantně ověřit. Může se tak samozřejmě jednat o cílený krok ze strany konkurence za účelem pošpinění pověsti amerického výrobce.

Pokud se však podíváme na stále probíhající kauzu mezi E. Snowdenem a NSA, nelze údajnou snahu ze strany bezpečnostních agentur o získání dat z biometrického snímače Applu stoprocentně vyloučit. Ať už je pravda jakákoliv, je dobré si začít uvědomovat úsilí podobných organizací o dohled nad obecnou veřejností, který se v současné době stává stále diskutovanějším tématem.

Richard Streit

Redaktor serveru SMARTmania.cz, fanoušek mobilní a výpočetní techniky. Vyznává a aktivně provozuje adrenalinové sporty. Mezi další zájmy patří hudba, příroda a moderní vědy. Jeho velkou vášní je Apple a partnerský web CeskyMac.cz.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).