K vybraným smartphonům Xiaomi dárek zdarma

Domů » Články » Anketa Android Roku 2011 již zná své vítěze

Anketa Android Roku 2011 již zná své vítěze

Již několik hodin známe výsledky nejoblíbenějších zařízení se systémem Android. Celkem 51 telefonů a tabletů 16 značek se utkalo ve čtyřech kategoriích. A jak to dopadlo?

Výsledky historicky prvního ročníku ankety Android Roku o nejlepší Android telefony a tablety byly slavnostně vyhlášeny 19. ledna 2012 na galavečeru v pražském kongresovém centru U Hájků.

Anketa Android Roku, jejímž cílem je zviditelnit uživatelsky oblíbené modely telefonů a tabletů se systémem Android na českém trhu, probíhala od 1. 12. 2011 do 31. 12. 2011. Do jejího průběhu se mohla zapojit široká veřejnost skrze internetové hlasování na adrese AndroidRoku.cz. Do ankety bylo takto zasláno celkem 30 674 platných hlasů.

- 

Telefony bojovaly o přízeň uživatelů ve třech kategoriích – Top Android Smartphone, Android smartphone a Kompaktní Android. Čtvrtou, samostatnou kategorii, tvořily Android tablety.

V nejsledovanější kategorii Top Android smartphone se střetly telefony určené pro uživatele, kteří se nebojí připlatit si za nejlepší technické parametry aktuálně dostupné na trhu. Cena těchto zařízení se pohybuje od 10 tisíc korun a výše. Nabízí opravdu to nejlepší ve svém segmentu. Po tomto typu telefonů nejčastěji sáhnou manažeři, ředitelé firem, geekové nebo fajnšmekři, kteří od svého telefonu vyžadují maximum.

-

Konečné pořadí v kategorii Top Android smartphone

• Samsung Galaxy S II
• 
Google Galaxy Nexus
• Samsung Galaxy Note
• HTC Sensation
• Sony Ericsson Xperia Arc S 

Své zástupce našla také kategorie Android smartphone. V této kategorii se řadí Android telefony, které bychom mohli nazvat zlatou střední cestou. Jsou určeny pro většinu uživatelů, kterým nabízí vše, co byste mohli od telefonu s Androidem potřebovat. Telefony zpravidla poskytují atraktivní design, větší displej, kvalitní fotoaparát a dostatečně výkonný hardware, na kterém si zahrajete i náročnější hry. Zástupci kategorie se pohybují od 5 tisíc do 10 tisíc korun.

Konečné pořadí v kategorii Android smartphone

• Samsung Nexus S

• Samsung Galaxy Ace
• Sony Ericsson Xperia Ray
• HTC Wildfire S
• Samsung Galaxy W

Pro mnohé uživatele ale nejsou telefony jen výkon a vzhled, jak ukazuje kategorie Kompaktní Android. Do té patří telefony vhodné pro začínající uživatele, kteří se s Androidem teprve seznamují nebo nechtějí příliš utrácet. Telefony se pohybují do hranice 5 tisíc korun a přitom nabízí většinu vymožeností systému Android, jako datovou konektivitu, navigaci, synchronizaci e-mailů a sociálních služeb, multimédia a mnoho dalšího.

Konečné pořadí v kategorii Kompaktní Android

• Sony Ericsson Xperia Mini Pro
• Sony Ericsson Xperia mini
• Samsung Galaxy mini
• 
Samsung Galaxy Gio
• HTC Explorer

Poslední, speciální kategorii, tvoří Android tablety. Tablety jsou poměrně mladým segmentem trhu, který je zaměřen především na pohodlnou konzumaci obsahu – filmy, e-maily, fotky, knihy, internet. Díky svému výkonu a kompaktnímu provedení se tablety těší velké oblibě a setkáváme se s nimi mnohem častěji i jako s náhradou za počítače, například v práci, ve škole a v dalších aktivitách, kde potřebujeme snadno přenosnou výpočetní sílu a jako bonus dotykovou obrazovkou. 

Konečné pořadí v kategorii Android tablet

• Samsung Galaxy Tab 10.1
• Asus Eee Pad Transformer
• Samsung Galaxy Tab 8.9
• Motorola XOOM
• Lenovo ThinkPad

Anketu Android Roku 2011 pořádá portál SvětAndroida.cz ve spolupráci s MojAndroid.sk. Generálním partnerem ankety Android Roku 2011 je Vodafone. Partnery ankety jsou společnosti Acer, Asus, HTC, Huawei, Nvidia, Samsung, Sony Ericsson. Mediálními partnery ankety jsou Extra PC, Heuréka, Chip, LEVEL, Mediář.cz, Počítač pro každého, SmartMania.cz, 100+1 Zahraniční zajímavosti.

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

9 komentářů

 1. NeoPlex (neregistrovaný)

  tak jsem se 100% trefil ve vsech kategoriich :)

 2. pošťák (neregistrovaný)

  v bydoucích pokračováních soutěže by se snad už mohlo postupovat logičtěji …

  každému návštěvníkovi světandroida.cz dát možnost vyplnit jaký telefon vlastní a jak je s ním spokojen, do jaké kaategorie by telefon zařadil (roletka) … z toho se udělá statistika a máte daleko lepší a přesnější žebříček.

 3. salam (neregistrovaný)

  wow tak prej mam top smartphone roku jo? A kdy bude anketa KTERA KAPACITA BATERIE BY VAS POTESILA?

  • bkf1 (neregistrovaný)

   Takovou anketu by meli delat HLAVNE VYROBCI ;-) Vzdycky kapacita a k tomu o kolik by se zvetsila tloustka nejakeho modeloveho zarizeni… sameho by me zajimalo, jestli je na svete vic tupcu, kteri se nesmyslne zenou za tloustkou zarizeni nebo je vic lidi, kteri premysli a je pro ne z praktickeho hlediska lepsi vetsi kapacita baterie a na nejake 2-3 milimetry nehledi…

 4. mino (neregistrovaný)

  u Tabletu som ckal skor Asus, ale SGT 8.9 na tretom potesil

 5. uni (neregistrovaný)

  Hmm, Samsung tablety…mno, možná až s ICS a možností volat, ale nyní…to je rozhodně zajímavější Asus, zvláště ve spojení s klávesnicí. U telefonů, dalo se čekat, své hlasování si nepamatuji, ale předpokládané výsledky. Dost mě překvapuje absence Motoroly, zvláště Defy, kdy zvláště v kategorii „Konečné pořadí v kategorii Android smartphone“ vedle ní HTC a některé Samsungy vypadají až směšně.

 6. CarlosWM (neregistrovaný)

  škoda, že se ankety nemohl zúčastnit HTC HD2, myslím, že by se také umístil.

 7. pepe (neregistrovaný)

  škoda, že se neumístila Motorala Razr. Mám Galaxy S2, takže bych ji radši než Razra, ale osobně se mi líbí, že se Motorola zase vrací na špičku. Doufám, že po akvizici Googlem bude v trendu originálních telefonů pokračovat. Ještě by to chtělo čistý android a okamžité aktualizace…

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *