Domů » Články » Animované pozadí na Homescreenu

Animované pozadí na Homescreenu

Nedávno spuštěný web PhoneThemes.com připravil pro majitele Windows Mobile telefonů zajímavou nabídku v podobě animovaných homescreenu. Na webu jsou bohužel témata placená, avšak pokud se zaregistrujete, můžete si zdarma stáhnout 4 zkušební animované pozadí. Animace je celkem efektní, ve zdarma dostupných tématech např. plavou rybičky, padá sníh nebo se můžete kochat pohledem na tancující slečnu.

Na stránce PhoneThemes se zaregistrujte a po přihlášení na web klikněte na View order history v nastavení vašeho účtu. Zde si můžete stáhnout zmíněné 4 homescreeny zdarma. Je potřeba, aby jste si stáhli hlavně soubor XPStyleWSky, který v sobě jako jediný obsahuje instalační utilitu včetně animovaného homescreenu. Ostatní tři zdarma poskytované v sobě neobsahují plugin, takže by byly samostatně nefunkční. Je tedy důležité, aby jste prvně na váš smartphone nainstalovali XPStyleWSky. Potom může doinstalovat i zbývající tři homescreeny. Aplikace se po nainstalovaní musí aktivovat přes internet (zdarma, pouze cena za datový přenos několika málo kb).

1 2 3

 

Mezi podporované telefony patří celkem dost Windows Mobile zařízení (kompletní přehled) na kterých běhají animace bez problémů. Problém je pouze u Motoroly MPx200, kterou PhoneThemes nepodporuje oficiální cestou (dojde k problému při aktivaci animace). PhoneThemes však vydal certifikát pro MPx200, který je potřeba do telefonu doinstalovat (stáhnout si jej můžete v naší Download sekci) a pak funguje aktivace bez problému.

Aktivace 5

 

Po instalaci témata s WindowsXP motivem, který v sobě obsahuje i vyžadovaný program můžete doinstalovat i ostatní animace. Doporučuji instalaci provádět do paměti telefonu, instalace na paměťové karty je sice podporována, ale při používání může dojít k chybám. Po nainstalování témat si můžete vybrat, které chcete aby bylo použito na homescreenu klasicky v Nastavení obrazovky. Dbejte ale na to, aby bylo nastaveno pozadí (Background image) na výchozí hodnotu (Default). Nyní už stačí jen potvrdit zvolené téma v menu telefonu a vše je hotovo.

Na webu PhoneThemes je napsáno, že animované homescreeny mají minimální vliv na stav baterie, avšak sám jsem zaznamenal při testování o něco menší výdrž baterie když byla animace aktivní. U Motoroly MPx200 se ještě vyskytovala jedna celkem velká chyba, a to že docházelo k dost častému zasekávání obrazovky a nepomohlo nic jiného, než vyjmout baterku.

Pokud vám nebudou animace vyhovovat, můžete je klasicky odinstalovat z menu telefonu. Myslím, že jsou celkově příjemným zpestřením telefonu, avšak pokud je budete chtít používat, budete muset oželet absenci některých XML přídavků (zástupci, počítadlo SMS atd…).

 Fish

Girl Snow

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.

7 komentářů

 1. Funguje i na WM2002??? dikec
  (ps. necetl sem cely)

 2. Lide jak se to da z telefonu odinstalovat?Ja sem si nainstloval prvy dve pozadi(XpStyle a akvarium) to jeste fungovalo ale kdyz sem nainstaloval treti tak uz ani ty ostatne nefungovali,a ted sa neda ani odinstalovat..

 3. Hej pomůže mi někdo?? když to hodim do telefonu, tak se to začne instalovat ale po odkliknutí že chci instalaci províst do telefonu, nebo na kartu tak se mi napíše, že na tohle místo to nejde hodit, takže vlasně ani na jedno, to je divný ne???? setkal se s tím už někdo??? předem děkuji za odpověď

 4. Me se vse na MPx200 nainstalovalo v pohode, avsak mel jsem problem s tuhnutim HS, takze jsem se plugin rozhodl odinstalovat. Podarilo se mi odstranit tri ze ctyr temat, posledni Pretty Girl theme neslo odinstalovat, tak jsem to smazal manualne pres registry…
  Staci jit na HKEY_LOCAL_MACHINE\Security\AppInstall a tam najit polozku pro PhoneThemes a smazat vse, co s ni ma neco spolecneho, soubory ze Storage nebo Mounted Volume pak smaz manualne…

 5. nic sa tam zdarma stiahnut neda, o com tocite?

 6. Daji se tam zdarma stahnout 4 homescreeny ! Je vsak nutne se zaregistrovat (take zdarma). Ty 4 jsou na vyzkouseni, dalsi pak placene ! Osobne jsem to vyzkousel

 7. je mozne, ze uz to na odkazovanem webu zrusili – preci jen to uz nejaky ten patek, co byl tento navod publikovan

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).