Angličan utopil iPhone v řece. Když se mu po roce ozval nálezce, čekal ho další šok

iphone voda odolnost

Zkraje června učinil Miguel Pacheco vcelku významný objev. V řece na periferii ve Velké Británii totiž objevil mobilní telefon značky Apple, pochopitelně obalený blátem a špínou. Když jej očistil, vysušil a dal na nabíječku, nestačil se divit. iPhone se v pořádku nabíjel, a co víc, po nabití se rovnou zapnul. Poté se objevila tapeta muže a ženy s datem pátek 13. srpna. Pacheco se proto rozhodl vyhledat původního majitele.

Příběh má dobrý konec, nálezce totiž pomocí sociálních sítí skutečně objevil původního majitele. Ten se prý plavil s kamarády na kánoi, právě v srpnu loňského roku. Když mu mobil omylem vypadnul a zaplul pod hladinu, ani se jej nesnažil najít a v duchu se s ním rozloučil. O to víc jej překvapilo zjištění, že smartphone po 10 měsících strávených v chladné vodě stále bez problému funguje.

iphone voda nalezce majitel
V tomto stavu Miguel Pacheco našel iPhone po 10 měsících v řece

Podle fotografií vyvěšených nálezcem na internet jde o model iPhone Xr, který má certifikaci IP67. Ta garantuje, že přístroj vydrží pod vodou v metrové hloubce maximálně 30 minut. Přitom zdaleka nejde o první případ, kdy byl po několika měsících z vody vyloven zcela funkční iPhone. Předloni však redaktoři serveru CNET protáhli iPhone 12 hloubkou 20 metrů a tehdy zařízení takto extrémní výzvu nezvládlo – zamlžila se mu čočka fotoaparátu a do jeho útrob zatekla voda.

Autor článku
Jakub Fišer
Novinář, fanoušek moderních technologií, letních měsíců a asijského jídla. Mám rád filmy od Lynche, obrazy od Pollocka, french house a fotbalový klub Arsenal. Ve volném čase hraju na PlayStationu a chodím běhat.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku