Domů » Bleskovky » Android Wear 2.0: Největší update v historii přinese nezávislost na smartphonu

Android Wear 2.0: Největší update v historii přinese nezávislost na smartphonu

Kromě novinek v Androidu N (více informací) představil Google na vývojářské konferenci I/O i novou verzi systému Android Wear, která dorazí letos na podzim. Údajně se má jednat o největší update hodinkové platformy Google v její historii, proto ponese označení Android Wear 2.0. Co přinese nového?

AndroidWear2_2

Platforma Android Wear se naučí žít zcela nezávisle na mobilním telefonu. Vývojáři pro ni budou moci tvořit zcela autonomní aplikace, stejně tak bude možné využívat některých cloudových služeb přímo z hodinek. Google například prezentoval poslech hudby přímo ze Spotify bez spárovaného telefonu přímo z cloudu; pro tyto funkce bude pochopitelně zapotřebí mít v hodinkách datové připojení.

AndroidWear2_3

Google také chce zvýraznit notifikace, které do hodinek na platformě Android Wear chodí. Vývojáři budou moci tvořit interaktivní ciferníky s definovatelnými oblastmi, které bude moci uživatel využít pro zasílání oznámení z různých aplikací.

AndroidWear2

Android Wear 2.0 také umožní rychlejší interakci na příchozí zprávy, odpovědi bude možné zasílat třemi různými způsoby – nabízenými chytrými odpověďmi, ručním psaním, případně na miniaturní qwerty klávesnici s podporou psaní tažením.

keyboard

Vývojáři již dnes dostanou možnost stáhnout si preview nové verze Android Wear a začít vyvíjet nové autonomní aplikace a interaktivní ciferníky. Android Wear 2.0 pak pro spotřebitele přijde letos na podzim, pravděpodobně s Androidem N pro smartphony a tablety.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
7 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments