Domů » Bleskovky » Android Wear 2.0: Největší update v historii přinese nezávislost na smartphonu

Android Wear 2.0: Největší update v historii přinese nezávislost na smartphonu

Kromě novinek v Androidu N (více informací) představil Google na vývojářské konferenci I/O i novou verzi systému Android Wear, která dorazí letos na podzim. Údajně se má jednat o největší update hodinkové platformy Google v její historii, proto ponese označení Android Wear 2.0. Co přinese nového?

AndroidWear2_2

Platforma Android Wear se naučí žít zcela nezávisle na mobilním telefonu. Vývojáři pro ni budou moci tvořit zcela autonomní aplikace, stejně tak bude možné využívat některých cloudových služeb přímo z hodinek. Google například prezentoval poslech hudby přímo ze Spotify bez spárovaného telefonu přímo z cloudu; pro tyto funkce bude pochopitelně zapotřebí mít v hodinkách datové připojení.

AndroidWear2_3

Google také chce zvýraznit notifikace, které do hodinek na platformě Android Wear chodí. Vývojáři budou moci tvořit interaktivní ciferníky s definovatelnými oblastmi, které bude moci uživatel využít pro zasílání oznámení z různých aplikací.

AndroidWear2

Android Wear 2.0 také umožní rychlejší interakci na příchozí zprávy, odpovědi bude možné zasílat třemi různými způsoby – nabízenými chytrými odpověďmi, ručním psaním, případně na miniaturní qwerty klávesnici s podporou psaní tažením.

keyboard

Vývojáři již dnes dostanou možnost stáhnout si preview nové verze Android Wear a začít vyvíjet nové autonomní aplikace a interaktivní ciferníky. Android Wear 2.0 pak pro spotřebitele přijde letos na podzim, pravděpodobně s Androidem N pro smartphony a tablety.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. Martin (neregistrovaný)

  Těším se, až to někdo otestuje v reálu.
  Co je to za model hodinek? Vypadají pěkně.

  • Johny (neregistrovaný)

   Pravděpodobně jen prezentační render. Krom toho pásku se zdá, že jde dokonce o základní vektory.

  • slawei (neregistrovaný)

   LG Watch Urbane LTE 2nd Edition

 2. David (neregistrovaný)

  Mno tak konecne trebabudou alespon srovnatelne s apple watch

 3. Martin P. (neregistrovaný)

  Samostatné zní dobře jen kolik hodinek má integrované GPS\Glonas a kolik jich využívá různé senzory z mobilu…

 4. No nemůžu se dočkat :-) od chvíle co jsem přešel z Androidu zpět na iOS, tak hodinky ztratily polovinu funkcí :(

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).