Domů » Bleskovky » Android vs. iPhone: Kdo víc provolá a prodatuje? (infografika O2)

Android vs. iPhone: Kdo víc provolá a prodatuje? (infografika O2)

Uživatelé Android a iOS (iPhonu) se často dělí na dva nesmiřitelné tábory, které si jen tak něco nedarují. Jak ale vypadá jejich běžné chování v síti O2? Kdo víc provolá a prodatuje? Majitelé telefonů s Androidem mají v zákaznické bázi O2 výrazně navrch. Zatímco iPhone má jen 5 % zákazníků, chytrý telefon s Androidem vlastní 42 % těch, kteří využívají mobilní služby od O2. Toto je ale jediný hlavní parametr, ve kterém mají „androiďáci“ nad „applisty“ navrch.

Jak vyplývá z provozních statistik operátora, uživatelé iPhonů jsou aktivnější než ti, kdo mají smartphone s Androidem. Průměrný majitel jablečného telefonu odešle měsíčně 161 SMS a provolá 270 minut, zatímco u typického uživatele Androidu je to 135 SMS a 254 minut za měsíc. Zásadní rozdíl je ale ve spotřebě dat. Zatímco zákazník s iPhonem přenese měsíčně v průměru 1,1 GB dat, ten s androidím telefonem jenom 470 MB – tedy méně než polovinu.

android_iOS

S tím souvisí ještě další údaj. Zatímco z majitelů iPhonu nepoužívá data pouze 5 %, u lidí s androidím telefonem se bez dat obejde 18 % z nich. A ještě jeden ukazatel aktivity: majitelé iPhonů stráví v roamingu průměrně 12 dní v roce, zatímco u uživatelů s telefony se systémem od Googlu je to 7,2 dne ročně.

To ukazuje, že iPhony si kupují trochu jiní zákazníci než telefony s Androidem a potvrzují to i demografické údaje. Zatímco v případě iPhonů jich více než čtvrtinu najdeme u zákazníků v Praze, z androidích kousků mají Pražáci jen 13 % těch, které jsou v síti O2 v provozu. Jinak je ovšem rozložení těchto smartphonů po krajích docela rovnoměrné.

Demokratičnost Androidu pak ukazuje věkové rozložení majitelů těchto smartphonů. Systém od Googlu je v kapsách všech věkových skupin zastoupen mnohem rovnoměrněji než iOS, který má ve zhruba 55 % případů u sebe člověk mladší třiceti let. U Androidu najdeme u těch do třiceti asi 39 % všech těchto smartphonů. A mimochodem, oba systémy jsou úplně stejně zastoupeny v kapsách žen a mužů. Více už prozradí následující infografika.

O2_infografik_android_vs_apple

Michal Javůrek

Nadšenec do mobilních technologií, vášnivý fotograf, cyklista a sběratel starých telefonů. Pokud zrovna nesedím u počítače, najdete mě v přírodě s fotoaparátem přes rameno, nebo v sedle na kole.

12 komentářů

 1. Michal (neregistrovaný)

  Statistika úplně k ničemu.

 2. Martin (neregistrovaný)

  Tak trochu snaha o2 nás přesvědčit, že nám vlastně těch 500MB – 1GB (datová zoufalost) stačí. Ne náhodou jsou to takhle pěkně zaokrouhlene hodnoty, dle základních tarifu u o2. Takže milé o2, zdojnasobte základní tarify a uvidíte kolik zákazník použije, udělejte ctyrnasobek a zase se koukněte. A jinak běžte do….

 3. jmenopriezvisko

  I na zafupovanym netu v TescoMobile před 15.7 jsme prodatoval každý měsíc několik GB… komici. :-)

 4. kecy v klecy (neregistrovaný)

  Android je O.S. a iphone je mobil snad ne? Tak co to je za statistiku?

  • kecy v klecy (neregistrovaný)

   A kdyz uz, tak to maji byt androidi founy ve stejne cenove klase. Jak pise Michal nahore, statistika uplne k nicemu.

 5. HTCJirka (neregistrovaný)

  Proc tam neni nejrychlejsi a nejstabilnejsi OS na svete?

  • stejne tak bb a dalsi, ani uz tyhle nizkoprocentni os do statistik nezapocitavaji, kazdopadne skoda, celkem.by me zajimalo jak jsou mobilninwin na data narocne.

   • jarda (neregistrovaný)

    Vzhledem k faktu ze 90% WP mobilu jsou lowendy a ze clovek s lowendem je obecne setrilek, tak je odpoved vic nez jasna:)

 6. lerion (neregistrovaný)

  A kolik je 42 % a kolik je 5 %? Kolik ma O2 zakazniku? A zapocitavaji se do toho ti s predplacenou kartou nebo ne?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).