Domů » Bleskovky » Android TV čekají velká vylepšení: podpora herní služby Stadia a nový hardware

Android TV čekají velká vylepšení: podpora herní služby Stadia a nový hardware

Google na příští rok připravuje hned několik aktualizací pro platformu Android TV. Uživatelé čeká například vylepšení virtuální asistentky, podpora nadcházející streamovací služby Stadia, a dokonce vydání nového hardwaru. Informaci přinesl server XDA Developers, jehož redaktoři měli možnost vidět snímek z prezentace Googlu na nedávné konferenci v Amsterdamu.

google stadia controller

Android TV by se měla v následujících dvou letech dočkat výrazných vylepšení. Google ještě letos umožní výrobcům televizí přidávat do virtuální asistentky vlastní fráze. Dále dojde k zahájení testování zobrazování reklam v hlavní nabídce a v plánu je také redesign ochodu Play. Zmíněné novinky by měly být součástí aktualizace pro Android 10.

Google Stadia zamíří na Android TV

Hlavní změny však přijdou až v příštím roce počínaje podporovou herní streamovací služby Stadia, která na televizích v současné době funguje pouze v doprovodu streamovacího zařízení Chromecast Ultra. Velmi zajímavě zní také zmínka o jakémsi „hero device“, tedy zařízení, které by mělo nabídnout „funkce budoucnosti“ pro chytrou domácnost.

Tyto funkce budou s největší pravděpodobností souviset s rozpoznávací technologií Google Lens a s tvorbou titulků v přímém přenosu při sledování videa. Google doufá, že do konce roku 2020 bude pro Android TV k dispozici alespoň 8000 aplikací. Výše zmíněné novinky by měly přijít společně s aktualizací na Android 11.

Vize budoucnosti

Tím však výčet plánovaných novinek nekončí, Google totiž nechal zúčastněné novináře nahlédnout i do vzdálenější budoucnosti, konkrétně do roku 2021 a dále. Kromě vyššího počtu podporovaných aplikací a vylepšené integrace virtuální asistentky se technologický gigant pokusí snížit fragmentaci hardwaru, a to prostřednictvím referenčního zařízení, na kterém by následně mohli stavět ostatní společnosti.

Marek Bartík

Redaktor serveru SMARTmania.cz a brněnský student. Vedle toho velký fanoušek videoher, jehož nepřestává udivovat jejich překotný vývoj. Svět kolem nás plyne takovou rychlostí, že se za ním mnohdy nestačíme otáčet, čímž se pro nás stává nepostižitelným.

Diskuze k článku

  1. Tak co, bude se zase čekat x let, než se rozhoupe nVidia a vydá novou verzi, která posune platformu někam trošku výše?
    Od roku 2015 se tenhle koncept nepohnul, jen najednou i další firmy „vynalezly“ své verze streamování …

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).