Sledujte nás na YouTube

Android se kamarádí s Kinectem: Netradiční způsob ovládání

Myslíte si, že chytrý telefon není možné ovládat Kinectem? A co teprve, když výstupní obraz připojíte k projektoru. Tak přesně o tohle se pokusila parta nadšenců, která připojila Samsung Galaxy Nexus k projektoru, který následně propojila s Kinectem (recenze) a počítačem s nainstalovanou aplikací Simple Kinect Touch 2.0, aby mohli otestovat ovládání telefonu skrze senzory Kinectu. Na Nexusu běžela upravená AOSP ROM s TUIO frameworkem, který zajišťoval komunikaci s počítačem a Kinectem. Celý projekt se nyní nachází v ranné fázi vývoje, ale do budoucna by se tohle řešení mohlo osvědčit třeba při přednáškách nebo prezentacích, které by díky Kinectu bylo možné oživit o netradiční řešení.

Zdroj: AndroidCentral

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

Přidejte komentář

Upozornění: pokud odešlete anonymní komentář s příliš mnoha odkazy, případně použijete nesrozumitelné jméno či neexistující e-mail, může se stát, že náš systém pro rozpoznávání komentářů příspěvek detekuje jako spam. V takovém případě nebude komentář publikován hned, ale bude potřeba jej schválit, což může nějaký čas zabrat. Vyžadované informace jsou označeny *