Domů » Bleskovky » Android N se interně označuje jako New York Cheesecake

Android N se interně označuje jako New York Cheesecake

Chystaná nová verze operačního systému Android zatím nese označení „N“ a hojně se spekuluje o tom, po jaké cukrovince opět ponese označení? Před několika dny se objevily zprávy o tom, že by mohlo jít o Android Nutella, ostatně nenápadně to naznačil i jeden ze zaměstnanců Googlu, ale kdo ví, zda si jen nedělal legraci.

Redakce serveru AndroidPolice.com nyní v AOSP repozitáři objevila iniciály „nyc“, které údajně mají patřit internímu označení New York Cheesecake, nicméně to vůbec nemusí znamenat, že tento název bude platit i pro finální sestavení. Ostatně už Android KitKat, Lollipop a Marshmallow měly u testovacích verzí jiné interní názvy – Key Lime Pie (klp), Lemon Meringue Pie (lmp) a Macadamia Nut Cookie (mnc).

New York CheesecakeTakhle vypadá New York Cheesecake. Finální označení Androidu ale bude jiné.

O tom, že New York Cheesecake je jen interní značení svědčí i otázka, na kterou se Google ptá v rámci systému Google Opinion Rewards a ve které dotazovaní mohou přispět svým návrhem. A jaké označení byste pro Android 7.0 vybrali vy?

anketa

Jiří Hrma

Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií a chytrých zařízení, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů. Máte zájem o spolupráci? Ozvěte se na redakce@smartmania.cz.

10 komentářů

 1. pat (neregistrovaný)

  ak to nebude nesquick, bojkotujem android :D

  • nesquick, nutella apod. jsou ochranné známky, takže asi těžko

   • vlada (neregistrovaný)

    I KitKat je ochrana znamka koncernu Nestle a Google ho mohl po dohode pouzit pro Android 4.4. Nutella patri pod Fererro, ktere se muze mit k pujcovani znacky jiny pristup.

   • No..po dohode..spis bych rekl, ze si za to slusne zaplatili, aby se to jmenovalo prave KitKat

 2. Jan (neregistrovaný)

  Ja chci NUGETU, Nuttela mi nechutná.

 3. Lukin (neregistrovaný)

  Já bych vybral vhodnější jméno, které mnohem líp vyjadřuje Android:

  Android 7.0 Nasty Updates
  Android 7.0 Nexus Only
  Android 7.0 New Phone needed
  Android 7.0 Never gets updated

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *