Android Auto oficiálně přichází do České republiky

android auto 3

Služba Android Auto je tu s námi již šest let, dosud však nebyla v našich končinách oficiálně dostupná. To se však nyní mění – Google potichu oznámil expanzi do 36 zemí z Evropy a Asie, mezi kterými nechybí ani Česká republika a Slovensko.

Android Auto konečně v ČR

Pokud službu Android Auto neznáte, tak vězte, že se jedná o zrcadlení obrazovky vašeho telefonu na displej vašeho automobilu / autorádia ve zjednodušené podobě pro pohodlné používání při řízení. Skrze Android Auto nelze spustit veškeré aplikace v telefonu, ale pouze ty, které jsou pro službu optimalizované; typicky se jedná o různé audiopřehrávače, internetová rádia apod. K navigaci můžete využít Google Mapy nebo Waze, v budoucnu by měly přibývat další aplikace.

Pro bezproblémové fungování je nutné splnit několik podmínek, zejména mít odpovídající automobil / autorádio s podporou Android Auto, jejich seznam naleznete na těchto stránkách. Spojení s telefonem lze realizovat kabelem či bezdrátově, v druhém případě je zapotřebí mít smartphone od značek Google nebo Samsung s Androidem 9 a novějším. U Androidu 11 by měla být podpora bezdrátového Android Auto zajištěna u všech telefonů s podporou 5 GHz Wi-Fi.

Android Auto is rolling out to more countries

Android Auto také do velké míry využívá služby Google Assistant, ovšem ta zatím v našich končinách oficiálně nefunguje, byť její části už jsou do češtiny přeložené. Expanze Android Auto probíhá postupně, nemusí být tedy hned od dnešního dne podporována na vašem zařízení.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku