Android 5.0 zřejmě nabere zpoždění a nejprve se dočkáme verze 4.3

O chystané nové verzi Androidu se spekuluje již dlouho a dohady se točí už okolo samotného názvu. Podle mnohých by se mělo jednat o Android 5.0 „Key Lime Pie“, objevily se však nové důkazy svědčící o opaku. Ty má na svědomí zakladatel zahraničního webu AndroidPolice.com, který v záznamech serveru nalezl přístupy ze zařízení Nexus 4 a Nexus 7 běžících právě na Androidu 4.3 s označením buildu JWR23B. Aby se ujistil, zda-li se nejedná o podvrhy, vystopoval IP adresy a ty vedly právě do samotného Googlu, ve dvou případech pak k jeho zaměstnancům.

Po hlubším zkoumání bylo totožné číslo buildu JWR23B i v chybových hlášeních open-source webového prohlížeče Chromium. U nich se také vyskytlo označení systému JellyBean MR2 a uvážíme-li skutečnost, že verze 4.2.2 „Jelly Bean“ má označení JellyBean MR1, působí pak vše poměrně důvěryhodně. Přesto však tyto informace berme s rezervou. Google totiž novým verzím nejrozšířenějšího operačního systému na světě dává finální číselné označení až když do jejich odhalení zbývá několik dní či maximálně týdnů. Ve vzduchu tak visí otazník nad tím, čeho se 15. května na konferenci Google I/O vlastně dočkáme. Ti, kteří si ale byli jistí, že přijde průlomová verze Androidu, by nyní měli své přesvědčení přehodnotit. Je totiž docela možné, že zbrusu nová verze 5.0 zde představena nebude a spíše se dočkáme vylepšené verze 4.3.

Autor článku
Martin Pavlović
O technologie se zajímám odjakživa. Kromě nich mě baví také urbanismus a městská mobilita, hudba a společenská témata. Nejraději trávím čas v sedle kola, na kulturních akcích, s analogem v ruce nebo doma u knih, filmů i videoher.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku